Middels een overtuigende overwinning op Leo Victor heeft Robinhood zijn dominantie in de bekercompetitie van de Surinaamse Voetbalbond (SVB) benadrukt. De met 5-1 gewonnen bekerfinale van het afgelopen weekend betekende de negende bekertitel voor de rood-groenen, die het in de Presidents Cup zullen opnemen tegen de pasgekroonde landskampioen Inter Moengotapoe.
Robinhood, dat zaterdag in het Dr. Ir. Franklin Essed Stadion zijn titel van vorig jaar prolongeerde, werd voor het eerst in 1997 kampioen van het bekertoernooi dat sinds 1992 door de SVB wordt georganiseerd. Daarna won de club het toernooi ook in 1999, 2002, 2006, 2007, 2016, 2018 en 2024.
Robinhood telt vijf titels meer dan de op één na meest succesvolle club in het bekertoernooi: Inter Moengotapoe werd kampioen in 2012, 2017, 2019 en 2023. Transvaal volgt met drie bekertitels (1996, 2002 en 2008), terwijl Leo Victor (2003 en 2014) en Walking Boyz Company (2009 en 2013) elk twee keer bekerkampioen zijn geworden. PVV (1992), Super Red Eagles (2004), FCS Nacional (2005), Excelsior (2010), Notch (2011) en Takdier Boys (2015) wonnen het bekertoernooi elk één keer.
Het kwam overigens eerder maar één keer voor dat een bekerfinale werd gewonnen met een verschil van minstens vier doelpunten. Robinhood deed het eerder al in 2018, toen de roodgroenen met 7-1 zegevierden over West United. Ook dit keer had het team van coach Roberto Godeken geen kind aan de tegenstander.
Robinhood onderstreepte al vroeg in de wedstrijd zijn favorietenrol. In de eerste helft scoorden achtereenvolgens Don Tuur en Ravello Zijler (tweemaal) voor de roodgroenen. Na de rust maakte Zijler zijn hattrick compleet. Rutger Righters deed namens Leo Victor nog iets terug, maar Serfinjo Pinas bepaalde namens Robinhood de eindstand op 5-1.
Met het binnenhalen van de bekertitel spoelde Robinhood de teleurstelling van de mislukte play-offs in de Suriname Major League (SML) enigszins weg. De roodgroenen werden enkele weken geleden in de halve finale verrassend uitgeschakeld door PVV.
- Toelating van acht nieuwe DNA-leden afgeblazen wegens gebre…..
- Geen quorum in DNA; nieuwe leden niet toegelaten..
- DNA verduidelijkt spoedvergadering en status Akiemboto..
- Teheran roept vakantiedag uit om waterverbruik te verminder…..
- Genevievre Jordan opnieuw in DNA: “Mensen hebben problemen …..
- Twee verdachten betrokkenheid moord op Rishi Parmessar vrij…..
- ‘Onmenselijk’ – Hoe Trump arrestatiecijfers opdreef bij imm…..
- Honderden kinderen in China vergiftigd door loodverf in sch…..
- DNA geef verklaring uit over termijn van convocatie..
- Frankrijk zet door met erkenning Palestijnse staat, tot woe…..
- President Simons: “Luchtvaartsector en SLM vereisen acute a…..
- Nieuwe stemmen..
- Twee Surinamers aangehouden in Brazilië voor drugs en fraud…..
- 21 dorpen betrokken bij duurzame energietransitie via JET-p…..
- Man (53) overlijdt in MMC twee dagen na te zijn neergestoke…..
- Excellentie ontdekt zelfbediening: ‘Waar zit de olie?’..
- Vermiste graafmachine LVV na aangifte teruggevonden: politi…..
- Leerkrachten klagen: “Onmenselijk om zes maanden zonder loo…..
- Investeren in de toekomst..
- Nieuwe communicatie, oude patronen: ontmoeting Adhin-IMF zo…V
- NPS in spagaat: torenhoge DNA-salarissen versus beloftes va…V