Seenarine ‘Wap’, een recidivist, is door de kantonrechter opnieuw veroordeeld voor woninginbraak. De rechter legde hem een gevangenisstraf op van twaalf maanden, waarvan negen maanden voorwaardelijk, met aftrek van de tijd die hij in voorlopige hechtenis had doorgebracht. Daarnaast kreeg hij een proeftijd van twee jaar.
Wap heeft in zijn omgeving de gewoonte ontwikkeld om zogenaamde “kleine diefstallen” te plegen, zoals hij het zelf omschrijft. Hij werd al meerdere keren door de politie aangehouden voor soortgelijke feiten. Dit keer brak hij in in de woning van iemand die in het buitenland verbleef.
Daar vond hij een wasmachine, die hij op een kruiwagen plaatste en met enkele andere voorwerpen naar buiten duwde. Deze spullen verkocht hij vervolgens aan een buurtbewoonster, Samantha. Getuigen verklaarden dat zij Wap eerder op het terrein hadden gezien en hem zagen terwijl hij de gestolen goederen naar Samantha bracht en aan haar verkocht.
De politie traceerde Samantha, maar zij was inmiddels verhuisd, waarbij ze de wasmachine en andere spullen achter had gelaten. Ze had een buurman toestemming gegeven om de spullen tijdelijk op te slaan. Een paar dagen later kwam Wap bij de buurman langs, vroeg of ze samen iets konden drinken, en liep direct naar binnen toen de deur werd geopend.
Hij nam de wasmachine weer mee. Samantha werd uiteindelijk opgespoord en verklaarde dat ze een geldbedrag aan Wap had geleend en de wasmachine als onderpand had genomen. Ze wist niet dat de wasmachine gestolen was.
Een maand later werd Wap aangehouden. Zowel tijdens zijn verhoor bij de politie als in de rechtszaal bekende hij dat hij ’s nachts de woning was binnengedrongen om goederen te stelen en door te verkopen voor geld.
Hij vertelde dat hij de wasmachine naar zijn huis had gebracht en daarna op zoek was gegaan naar een koper. Samantha kocht de wasmachine de volgende dag voor SRD 1300, waarbij Wap haar had verteld dat de wasmachine van een vriend was en dat hij een koper zocht.
Tijdens de rechtszitting smeekte Wap de rechter om hem een kans te geven, benadrukkend dat hij verantwoordelijk was voor zijn vrouw en jong kind. Hij gaf aan bereid te zijn om de waarde van de wasmachine te vergoeden en vroeg de rechter rekening te houden met zijn gezinssituatie.
- Agent laat leven na aanrijding..
- Politieagent overlijdt na tragische aanrijding..
- Nieuwe directeur voor Surinaamse Bankiersvereniging..
- Vacature Apothekersassistent..
- Van zot naar zotter..
- Staatsolie haalt ruim 211 miljoen US dollar meer op dan beo…..
- Van Dijk-Silos: Landvreugd moet van de kandidatenlijst..
- Kabinet laat onderzoek instellen naar voorval met journalis…..
- President Santokhi geeft DNV opdracht onderzoek incident me…..
- President geeft DNV opdracht onderzoek incident met journal…..
- Staatsolie haalt meer dan USD 515 miljoen op met uitgifte n…..
- President Santokhi laat incident met journalist onderzoeken…..
- Vrouw gaat IOC leiden..
- Sozavo werkt aan inhaalslag achterstanden sociale bijstand..
- Dharm Mungra aangewezen als lijsttrekker van De Nieuwe Leeu…..
- REOI – Supervision Housing Construction Reeberg..
- PVP: samenleving wint grandioos; Hof herstelt de rechtsstaa…..
- Restaurant Week Suriname 2025 biedt unieke eetervaringen in…..
- Rechtenstudenten succesvol op 15e CCJ Moot Court Competitie..
- NPS veroordeelt zoveelste aanval op journalist..
- ABOP verontschuldigt zich over incident met journalist..