Vandaag is Marjory Sanches geïnstalleerd als lid-plaatsvervanger en Shanta Mahadew als advocaat-generaal bij het Hof van Justitie. Hofpresident Iwan Rasoelbaks zei in zijn toespraak dat dit het bewijs is dat de rechterlijke macht achter een goede bemensing staat van de instituten om de grondwettelijke taken adequaat te kunnen uitoefenen.
Rasoelbaks wees de twee erop altijd het werk naar eer en geweten en zonder aanziens des persoon uit te voeren. Procureur-gerenaal Garcia Paragsingh spreekt van een onafhankelijke versterking van de rechtspraak met de installatie van Sanches en Mahadew. Mahadew fungeerde vanaf 2023 als waarnemend advocaat-gerenaal.
Zij heeft zich bewezen om nu offcieel benoemd te worden in de functie, zegt de pg. De Deken van de Surinaamse Orde van Advocaten, Ellison Fraenk, spreekt de hoop uit dat de nieuw geïnstalleerde juridische functionarissen de advocatuur zullen erkennen als volwaardige peilers van de democratie en rechtstaat.
‘Rechtspreken is niet altijd eenvoudig’, haalde rechter Sanches aan in haar toepsraak. Maar zij geeft de garantie dat zij zich zal houden aan de kernwaarden van de rechterlijke macht.
- Actieprogramma voor pensioencrisis op tafel bij SBF..
- De Opkomst van Narcoterroristen in Colombia..
- FIFA’s $2 Billion Extravaganza Kicks Off With Just a …..
- SLM is Casas US$ 3 miljoen schuldig..
- ‘Bigi Boy’ wint tweede Dirty Boxing Championship..
- Wisse behoudt wereldtitel..
- SEOGS 2025: Surinames grootste energie-evenement maakt spro…..
- RAVAKSUR wenst uitgenodigd te worden door NDP voorzitter Je…..
- Politieactie Wilhelminastraat: 18 bromfietsen en 1 auto in …..
- Verdachte ingerekend voor neerschieten man..
- 180 jaar Nederlandse boeren in Suriname: een grootse vierin…..
- Politie houdt schutter aan na schietpartij en beroving in P…..
- Coalitievorming een stoelendans om aan de macht te blijven..
- OM onderzoekt lek missives president: wie heeft gelekt?..
- Titelgevecht lonkt voor Bigi Boy na debuutsucces..
- Strafzaak tegen Kromosoeto en medeverdachten hervat..
- Koerschaos en coalitie-onzekerheid: een explosieve mix..
- Boetes en herstelverplichting bij politieactie tegen bromfi…..
- Presidentswoordvoerder doorbreekt stilte maar blijft vaag o…..
- Haalt de Staat Suriname het jaar 2050?..
- NDP-presidentskandidaat Simons bezoekt AZP en bespreekt uit…..