Vandaag is Marjory Sanches geïnstalleerd als lid-plaatsvervanger en Shanta Mahadew als advocaat-generaal bij het Hof van Justitie. Hofpresident Iwan Rasoelbaks zei in zijn toespraak dat dit het bewijs is dat de rechterlijke macht achter een goede bemensing staat van de instituten om de grondwettelijke taken adequaat te kunnen uitoefenen.
Rasoelbaks wees de twee erop altijd het werk naar eer en geweten en zonder aanziens des persoon uit te voeren. Procureur-gerenaal Garcia Paragsingh spreekt van een onafhankelijke versterking van de rechtspraak met de installatie van Sanches en Mahadew. Mahadew fungeerde vanaf 2023 als waarnemend advocaat-gerenaal.
Zij heeft zich bewezen om nu offcieel benoemd te worden in de functie, zegt de pg. De Deken van de Surinaamse Orde van Advocaten, Ellison Fraenk, spreekt de hoop uit dat de nieuw geïnstalleerde juridische functionarissen de advocatuur zullen erkennen als volwaardige peilers van de democratie en rechtstaat.
‘Rechtspreken is niet altijd eenvoudig’, haalde rechter Sanches aan in haar toepsraak. Maar zij geeft de garantie dat zij zich zal houden aan de kernwaarden van de rechterlijke macht.
- Gedreven door komende olie-industrie: Commewijne ontwikkele…..
- Ori: “Uitbetaling Spaans leerkrachten wacht op goedkeuring …..
- Nog meer onweersbuien in aantocht..
- Voorstel voor één nationale vrije dag voor alle groepen in …..
- Straat van Hormuz inzet in olieconflict Iran-VS..
- Nigeria kampt met economische crisis: “Levens in gevaar van…..
- Vincent Olijfveld (50) Amsterdam 18-6-2025..
- Maurits Merle William Sairras (55) Amsterdam 18-6-2025..
- Volksgezondheid: geen verhoogd risico op meningitis door sl…..
- Suriname rouwt om heengaan Patricia Etnel: ‘Het land heeft …..
- Toyota blijft vasthouden aan omstreden standpunt tegen voll…..
- Minister Nurmohamed heeft geen duidelijkheid over betaling …..
- Natio eindigt als laatste in poule A Concacaf Gold Cup..
- Philipsburg ongeslagen kampioen Fiba 3×3 Quest..
- De Chinese diaspora: een wereldwijd netwerk dat zich voor h…..
- Nederland geeft 119 gestolen sculpturen terug aan Nigeria..
- Democratie van onderop: een oplossing voor komende regering..
- Politie Zanderij houdt verdachte aan voor diefstal geldbedr…..
- Regeerakkoord zo goed als rond..
- Geerlings-Simons: ‘We gaan geen SRD 800 uitdelen zoals Chan…..
- Meer dan 4000 e-paspoorten verstrekt in zes weken tijd..