De strafzaak tegen vijf verdachten, onder wie Joel Martinus alias ‘Bordo’ of ‘Money Hond’, is op 14 mei behandeld door de kantonrechter. Ook de medeverdachten C. Jongaman (‘Keppie’), P. Phoeli (‘Moena’), R. Phoeli (‘Rampie’) en A. Gau-Gau, stonden terecht. Tijdens deze zitting stonden de repliek van het Openbaar Ministerie en de dupliek van de verdediging centraal.
De officier van justitie vroeg de rechter in zijn repliek om het verweer van de raadslieden van Martinus en Jongaman, dat betrekking had op het ontbreken van een scheikundig rapport, te verwerpen. Ook ten aanzien van de gebroeders Phoeli, hield het Openbaar Ministerie vast aan het standpunt dat de ingediende verweren moeten worden afgewezen.
Voor wat betreft de verdachte Gau-Gau stelde de officier dat hij actief betrokken was bij de ten laste gelegde feiten en daarbij niet onder druk stond vanwege bedreiging. Het Openbaar Ministerie concludeerde met een verzoek om alle opgeworpen verweren van de verdediging te verwerpen.
Tijdens de dupliek hield de raadsvrouw van Martinus en Jongaman vast aan haar eerdere pleidooi voor algehele vrijspraak. Ze verzocht de rechter tevens rekening te houden met de gezondheidstoestand van Jongaman. Beide raadslieden wezen erop dat er geen chemisch onderzoek is verricht op de inhoud van de in beslag genomen zakken — een ernstige omissie, volgens de verdediging.
Daarnaast vroeg de raadsman van Jongaman om opschorting van de voorlopige hechtenis. De officier van justitie verzette zich tegen dit verzoek. De kantonrechter stelde vast dat er geen verandering was in de omstandigheden van de zaak en wees het verzoek tot onmiddellijke vrijlating af. De advocaat van verdachte Gau-Gau vroeg om uitstel voor het indienen van zijn dupliek. De kantonrechter willigde dit verzoek in. De zaak wordt voortgezet op 25 juni 2025.
The post Rechter verwerpt verweren in zaak tegen ‘Money Hond’ en anderen ..
- President Santokhi in dialoog tijdens driedaagse meet-and-g…..
- Dag van de Verpleging: Verplegenden verdienen meer dan onze…..
- VIDS-project ondersteunt strijd voor erkenning inheemse lan…..
- KPS rondt training ordedienstleden af..
- Tweesporen sport beleid..
- Trump haalt uit naar Democratische kritiek op Qatarees vlie…..
- Mathoera: “Eenheid van Suriname mag nooit op het spel worde…..
- Jongeman aangehouden na vermissing van minderjarig meisje..
- Schoolbroodpakket wordt uitgebreid van 117 naar 180 scholen..
- NPS distantieert zich van Stichting Bondru-campagne..
- Djelissa Bow gekroond tot Sa’Ndyuka Uma 2025: ‘ik heb er ge…..
- Spoedoverleg over beleidscrisis bij TCT: minister Ramsaran …..
- Training ordedienstleden KPS in afrondende fase..
- Staatsbegrafenis van oud-president Jules Wijdenbosch..
- Bekendmaking PURP Waterkant Mei 2025..
- ‘Wan Neti Gi Mama’ met Powl Ameerali..
- Delany weigert in voorprogramma van Trey Songz te staan..
- Paus Leo XIV roept op tot ‘geen oorlog meer’..
- SCVU-coach Dhanradj: ‘Winst op Koi Carper geeft vooruitgang…..
- Schoolbroodpakket breidt uit: dagelijks ontbijt voor ruim 2…..
- VLS hekelt uitsluiting bij verkiezingsdebat: “Geen sprake v…..