De kortgedingrechter heeft gisteren het ministerie van Openbare Werken (OW) opgedragen, de gunning van het USD 23 miljoen kostende infrastructuurproject aan de Van ’t Hogerhuysstraat, in te trekken. Dat bevestigt minister Riad Nurmohamed tegenover StarNieuws. De inschrijvingen van de deelnemende bedrijven moeten opnieuw worden beoordeeld, zo luidt het vonnis. De zaak was aangespannen door aannemingsbedrijf Baitali NV, dat de gunning aan Kuldipsingh Infra N.V. als onrechtvaardig bestempelde.
Het project maakt deel uit van een grotere reeks infrastructurele werken, waarvan ook het traject Nickerie–Apoera onder juridische druk ligt. Daarover moet kantonrechter Rewita Chatterpal nog beslissen.
CEO Farsi Khudabux van de Baitali Group, stelde onlangs in gesprek met Dagblad ., dat zijn bedrijf op onterechte gronden werd uitgesloten. Baitali kreeg op 12 maart te horen, dat het bedrijf op zes punten was gediskwalificeerd. “Iedereen die lager had ingeschreven dan de winnende partij, werd om uiteenlopende redenen buitenspel gezet. Dat roept vragen op”, zegt Khudabux. Een formele klacht van Baitali op 25 maart, werd binnen één dag afgewezen. Opmerkelijk, meent hij, aangezien zulke bezwaren normaal een langere, zorgvuldige behandeling vergen.
Baitali ontving drie dagen later een brief van financierder Inter-American Development Bank (IDB), waarin werd gesteld, dat de klacht serieus werd genomen en besproken zou worden met buitenlandse experts. Een inhoudelijke reactie is tot nu toe uitgebleven. Toen bleek dat het mini-sterie, ondanks het lopende kort geding, doorging met het proces, stapte Baitali opnieuw naar de rechter.
“Op 7 april had de rechter bevolen dat het proces werd stilgelegd. Toch ging men door tot 15 april. Toen moest de president ingrijpen. Dat is een grove schending van het rechterlijk bevel”, aldus Khudabux. Hij benadrukt dat de zaak een patroon toont. “Ook bij het project Apoera–Wasjabo hebben we transparant gewerkt, met financiering via onszelf en controle door de Rekenkamer. Toch merk je dat bij grote projecten andere belangen lijken te spelen.” Khudabux zegt ondanks alles vertrouwen te blijven houden in de onafhankelijke rechtspraak.
The post Rechter fluit ministerie OW terug in miljoenenproject Van ’t Hogerhuysstraat ..
- Voetganger komt om bij verkeersongeval aan Welgedacht B-weg..
- Opheffing voorlopige hechtenis Kromosoeto geweigerd, uitste…..
- Vier jaar cel voor Midema vanwege betrokkenheid ontvoering …..
- Caricom viert 52 jaar samenwerking en veerkracht..
- Tragisch verkeersongeval eist leven van voetganger..
- Personeel FVO eist opstarten cao-onderhandelingen..
- Gunsi TW: ‘Met toerisme kunnen we ontwikkeling brengen in h…..
- OM eist 7 jaar cel tegen verdachten van voorbereidingen dru…..
- Gewapende woningoverval op gezin aan Papajafowroestraat..
- VS en Suriname herbevestigen gedeelde waarden van vrijheid …..
- SML-halve finales zondag: Robinhood vs PVV, Transvaal vs In…..
- ‘Brunswijk is formeel nog steeds vicepresident’..
- Dode bij aanrijding Welgedacht B-weg..
- Dode bij aanrijding Welgedacht B..
- Vakbond voor medewerkers callcenters..
- Rusland zet op grote schaal chemische wapens in Oekraïne i…..
- Arbeiders ontdekken menselijk skelet bij Krikie Negie..
- De bus niet vanzelfsprekend voor ouderen en mensen met een …..
- Rocheteau Tirtamenawi: Van eenling tot gevierd acteur’..
- Wiedjaichandre (Stanley) Narain..
- Kick-off boekjaar 2025–2026 bij Ashiana: Een dag van zorg, …..