Readytex Art Gallery presenteert met trots de expositie ‘Waka Tjopu: Echoes of a Movement’, een bijzondere terugblik op een boeiend hoofdstuk in de Surinaamse kunstgeschiedenis. Deze expositie brengt de nog actieve leden van het kunstenaarscollectief Waka Tjopu opnieuw samen, misschien wel voor het laatst. Het resultaat is een uniek beeldverslag van hun gezamenlijke inzet voor maatschappelijke bewustwording en culturele dekolonisatie in de roerige jaren tachtig van de jonge republiek Suriname. De naam ‘Waka Tjopu’, ontleend aan een Surinaams knikkerspel, staat voor constante beweging en het streven naar steeds nieuwe doelen. Dat is precies wat deze kunstenaars deden: kunst inzetten als actiemiddel voor nationale ontwikkeling en sociale betrokkenheid.
De expositie brengt hun verhaal tot leven door documentatiemateriaal, foto’s en beeldend werk van het collectief, maar ook met kunstwerken van individuele kunstenaars: René Tosari, Ray Daal, John Djojo, Steve Ammersingh, Kenneth Flijders, Rudi Wagiso, Winston van der Bok † en Soeki Irodikromo †.
‘Waka Tjopu: Echoes of a Movement’, plaatst een intrigerende episode uit de kunstgeschiedenis van Suriname voor het voetlicht. De expositie is echter meer dan een terugblik. Ze nodigt uit tot gesprek over de rol van kunst in tijden van verandering en over wat kunst kan blijven betekenen, nu en in de toekomst. Graag nodigen wij u uit voor de opening op zaterdag 5 juli om 19.30 uur te Readytex Art Gallery, inloop vanaf 19.00 uur. Hierna is de expositie te bezichtigen van maandag 7 juli t/m zaterdag 30 augustus, van maandag t/m vrijdag van 8.00 – 16.30 uur en op zaterdag van 8.30 – 13.30 uur. Mis deze expositie over een markant hoofdstuk uit onze Surinaamse kunstgeschiedenis niet!
The post Readytex Art Gallery presenteert ‘Waka Tjopu: Echoes of a movement’ ..
- Meer dan 21 parlementariërs aanvaarden verkiezing bij CHS..
- Bouwvakker ontdekt oude Byzantijnse graven in Syrië..
- Column: Borrelpraat no. 876..
- Yellow Birds toont ballen in game 1 halve finale vrouwen ba…..
- Miero: Van straatopnames tot Funx en 101 Barz..
- Miljardair overlijdt na vermoedelijke bijensteek tijdens po…..
- Getuige afwezig wegens verkiezingen; verdachte bekent bezit…..
- DE WIELEN GAAN ROND EN ROND..
- Suriname met voltallige selectie op WK Mixed Martial Arts i…..
- ‘Er is steeds meer vraag naar kennis over de taal en cultuu…..
- Waardevolle gesprekken en gezelligheid bij Vaderdag activit…..
- Pionier van de democratie en eerste vrouwelijke president N…..
- CBB EN MI-GLISS NIET READY VOOR NIEUW BURGERLIJK WETBOEK..
- MENSENRECHTEN EN POLITIEK GEWIN..
- NDP: Vaders houden hoop levend ondanks koers en crisis..
- Wisse voorbij Pereira, hint op trilogie tegen Boapeah..
- Vaders, de stille bouwers van onze samenleving..
- Documentaire ‘Naya Daur’: Ode aan de voorouders en spiegel …..
- Simons eert vaders: “Jullie verdienen erkenning, vandaag en…..
- Brigadier JIT opgepakt voor betrokkenheid bij ripdeal aan S…..
- President Santokhi op Vaderdag: “Uw inzet wordt gewaardeerd…..