PARAMARIBO — Readytex Art Gallery onthult de vijfde en laatste serie van het kunstproject The Myth of El Dorado van Kit-Ling Tjon Pian Gi. Dit slotstuk staat in het teken van de vlinder, een symbool van transformatie en vergankelijkheid.
Net als in de voorgaande reeksen, waarin de kolibrie, jaguar, krokodilachtige en uil centraal stonden, bestaat deze serie uit negen kleurrijke schilderijen (30 x 30 cm). Naast de werken biedt een blogpost extra verdieping in het thema.ADVERTISEMENT
“Mijn ontdekkingsreis in deze regio is nog lang niet voorbij. Sterker nog, het is net begonnen”
De vlinder als symbool
Kit-Ling Tjon Pian Gi’s fascinatie voor de vlinder werd al in 2014 zichtbaar in haar serie Memories of the Past are like Butterflies. Destijds stonden de schoonheid en korte levensduur van de vlinder centraal. Voor deze nieuwe serie liet ze zich inspireren door de Azteekse godin Itzpapalotl, ook wel de ‘Obsidiaan Vlinder’, die de cyclus van geboorte, leven en dood symboliseert.
De schilderijen krijgen een bijzondere dimensie door de toevoeging van antieke knopen en imitatie-edelstenen uit de vroegere winkel van haar familie. Aanvankelijk bedoeld voor een serie over haar Chinese roots, bleken ze naadloos aan te sluiten bij de vlinderserie.
Het ware goud van El Dorado
Met The Myth of El Dorado onderzoekt Tjon Pian Gi de spirituele en culturele rijkdom van Zuid- en Centraal-Amerika, waarbij ze de eeuwenoude mythe van El Dorado als uitgangspunt neemt. “Is het werkelijke goud misschien de wijsheid van de Inheemsen over de verbinding tussen mens en dier?” vraagt ze zich af.
Hoewel deze serie het project afsluit, blijft haar zoektocht voortduren. “Mijn ontdekkingsreis in deze regio is nog lang niet voorbij. Sterker nog, het is net begonnen,” aldus de kunstenares.
- Fatsoen in de politiek..
- KPS installeert applicatie om brandstofmisbruik tegen te ga…..
- Het Saramaccaans volk..
- WIE LIEGT EN WIE SPREEKT DE WAARHEID?..
- Reactie op uitlatingen Baitali N.V. over wegstrekking South…..
- Marcel Selmon Daan..
- Ivan Fernald nog niet klaar met de politiek..
- Boekrecensie: Ik omhels je onafgebroken..
- NJSSBOS twijfelt over bedoelingen president Santokhi met st…..
- Ingrid Bouterse doet aangifte wegens gemanipuleerde AI-vide…..
- UNDP draagt verkiezingsmateriaal over aan BiZa..
- Jap-A-Joe pareert kritiek: “Geen enkele reden om op te stap…..
- Man komt om het leven door elektrocutie tijdens kraanwerkza…..
- VN Mensenrechtenraad opgeroepen tot actie voor Rechten Afri…..
- Minister Mathoera blikt tevreden terug op ministerschap..
- Duizend mensen maken op eerste dag Digitaal-ID-account aan..
- Brunswijk: ‘Wendy Jap A joe wordt niet opgedonderd’..
- John Leerdam wordt baas Nationaal Slavernijmuseum..
- Marica verwacht verdere stijging van de wisselkoers..
- ’s Lands Hospitaal zette mini Gezondheidsbeurs op touw in v…..
- Privatisering SAIL bijna rond: personeel behoudt banen..