Readytex Art Gallery nodigt kunstliefhebbers uit voor de opening van Batik Reimagined. Where tradition meets innovation, een inspirerende duo-expositie van de gerenommeerde kunstenaars Sri Irodikromo en Steven Towirjo. De expositie is een fusie van traditionele batik en hedendaagse kunst, en biedt een vernieuwende kijk op het rijke culturele erfgoed van Suriname.
Een onverwachte samenwerking…
Deze samenwerking begon onverwacht, toen Steven en zijn vrouw in december 2023, een week te vroeg aankwamen voor een etentje bij Sri thuis. Tijdens hun samenzijn, vroeg Sri of Steven mee wilde doen met haar solo-expositie, waardoor deze transformeerde in een dynamische duo-expositie.
De kunstenaars en hun werk
Sri Irodikromo combineert traditionele batikmotieven met innovatieve technieken, waarbij ze natuurlijke materialen zoals klei, houtskool en mahonie-extract gebruikt. Haar werken tonen vaak elementen uit Suriname’s diverse culturen, zoals wayangfiguren, kalebasdecoraties van de Marrons en Inheemse kikkersymbolen. Mede door haar experimentele aanpak—scheuren, stikken en spelen met licht en donker—transformeert Sri traditie in hedendaagse kunst.
Steven Towirjo brengt een vernieuwende blik op batik met keramiek, waarbij hij dynamische, abstracte vormen creëert die geïnspireerd zijn door zijn Javaanse roots en de culturele rijkdom van Suriname. In zijn installatie, Water in the Sky, vangt hij de beweging van wolken, terwijl zijn Uma-serie de kracht en diversiteit van Surinaamse vrouwen viert. Met aardse tinten en intrigerende patronen, nodigt Steven kijkers uit om steeds iets nieuws in zijn werk te ontdekken.
Een speciale performance door Zulile Blinker
Het wordt een bijzondere opening met een unieke performance van Zulile Blinker, waarbij ‘beeld woord wordt en cultuur een stem krijgt’. Zulile is een internationaal bekroonde spoken word-artieste en een creatieve duizendpoot die verbindt. Zij is de oprichter van Kokolampu, een collectief voor jong talent en creatievelingen in Suriname.
The post Readytex Art Gallery presenteert: Batik Reimagined. Where tradition meets innovation ..
- Lijk van man aangetroffen in bushuisje Zanderij..
- Bingo brengt vreugde in Bejaardentehuis Fatima Oord..
- ECD heeft reeks klachten uit samenleving afgehandeld..
- Santokhi: “Economische stabiliteit is de sleutel tot groe…..
- Beter theater en duurzame verbanden smeden met Nyun Sten 2..
- Prijzen met 9,6 procent gestegen in een jaar tijd..
- Terrorisme en hoe je dit gevaar het hoofd kunt bieden..
- SDU, PVRS en DNW sluiten zich aan bij OPTSU..
- Stembiljet wordt na kandidaatstelling officieel gepresentee…..
- Alle werkarmen in nieuw hoofdkantoor, effectiever en doelma…..
- Vaste communicatiestrategie ontbreekt bij instroom politier…..
- Roadmap noodzakelijk voor toekomstige ontwikkelingen..
- Het CHS weer voltallig na uittreden leden..
- Jaarinflatie in januari 9.8%..
- Tuchtstraf voor politieagenten om groepsseks in diensttijd..
- Droog weer met wat bewolking..
- 53-jarige bromfietser dood na aanrijding..
- Trump: importheffingen op Mexico en Canada vanaf 4 maart va…..
- Nicaragua trekt zich terug uit VN-Mensenrechtenraad..
- Tweedaagse training voor de media over mentale gezondheid e…..
- Man dood aangetroffen in bushuisje..