Readytex Art Gallery nodigt kunstliefhebbers uit voor de opening van Batik Reimagined. Where tradition meets innovation, een inspirerende duo-expositie van de gerenommeerde kunstenaars Sri Irodikromo en Steven Towirjo. De expositie is een fusie van traditionele batik en hedendaagse kunst, en biedt een vernieuwende kijk op het rijke culturele erfgoed van Suriname.
Een onverwachte samenwerking…
Deze samenwerking begon onverwacht, toen Steven en zijn vrouw in december 2023, een week te vroeg aankwamen voor een etentje bij Sri thuis. Tijdens hun samenzijn, vroeg Sri of Steven mee wilde doen met haar solo-expositie, waardoor deze transformeerde in een dynamische duo-expositie.
De kunstenaars en hun werk
Sri Irodikromo combineert traditionele batikmotieven met innovatieve technieken, waarbij ze natuurlijke materialen zoals klei, houtskool en mahonie-extract gebruikt. Haar werken tonen vaak elementen uit Suriname’s diverse culturen, zoals wayangfiguren, kalebasdecoraties van de Marrons en Inheemse kikkersymbolen. Mede door haar experimentele aanpak—scheuren, stikken en spelen met licht en donker—transformeert Sri traditie in hedendaagse kunst.
Steven Towirjo brengt een vernieuwende blik op batik met keramiek, waarbij hij dynamische, abstracte vormen creëert die geïnspireerd zijn door zijn Javaanse roots en de culturele rijkdom van Suriname. In zijn installatie, Water in the Sky, vangt hij de beweging van wolken, terwijl zijn Uma-serie de kracht en diversiteit van Surinaamse vrouwen viert. Met aardse tinten en intrigerende patronen, nodigt Steven kijkers uit om steeds iets nieuws in zijn werk te ontdekken.
Een speciale performance door Zulile Blinker
Het wordt een bijzondere opening met een unieke performance van Zulile Blinker, waarbij ‘beeld woord wordt en cultuur een stem krijgt’. Zulile is een internationaal bekroonde spoken word-artieste en een creatieve duizendpoot die verbindt. Zij is de oprichter van Kokolampu, een collectief voor jong talent en creatievelingen in Suriname.
The post Readytex Art Gallery presenteert: Batik Reimagined. Where tradition meets innovation ..
- Bendepai-contest voor behoud Saamaka cultuur..
- Fort Nieuw-Amsterdam brengt Anton de Kom ‘thuis’ met nieuwe…..
- Politiekapel geeft extra tintje tijdens voorleesdag te O.S.…..
- Reyme: ‘Geen enkel ander land Suriname zal komen redden…..
- Geen reactie Volksgezondheid over mogelijke toename lepra..
- Bemanning RSS Barracuda getraind..
- Bond SBB legt werk neer na uitblijven CAO onderhandelingen..
- Surinaamse gebruikers melden storing X ook..
- Atompai op 8ste plek op NPS kandidatenlijst: “deze positie …..
- $ 3.8 miljoen investering in dagbehandelunits en medisch ap…..
- Verkiezing Ramdin als secretaris-generaal OAS ‘bitterzoet…..
- President Santokhi schenkt boot aan Kroonenburg voor betere…..
- Verdachte schietincident Nickerie achter slot en grendel..
- Technical Support Consultant..
- Guyana vraagt ICJ om Venezolaanse verkiezingen in Essequibo…..
- Plein: ‘Onderwijs en ondernemerschap sleutel tot vooruitgan…..
- Verdachte aangehouden, die via etenswaren drugs het cellenh…..
- SBB-directie ontdekt onregelmatigheden bij houttransport..
- IMF verwacht 3% groei Surinaamse economie..
- President Santokhi overhandigt boot aan gemeenschap van Kro…..
- President Santokhi feliciteert minister Ramdin met historis…..