Afgelopen vrijdag ontving . bericht van onder meer een hooggeplaatste overheidsfunctionaris dat zijn zoon, bij terugkeer uit Curaçao, slachtoffer zou zijn geworden van diefstal uit zijn bagage op de Johan Adolf Pengel (JAP) Luchthaven. Volgens de functionaris werd de koffer van zijn zoon geopend en onder andere zijn smartphone ontvreemd.
Het is niet met zekerheid bekend, of er een formele klacht of aangifte is ingediend bij de politie, maar het incident werd wél aan de krant gemeld.
Derrick San A Jong, hoofd van de Luchthavenbeveiliging, verklaarde in reactie hierop, dat de verantwoordelijkheid in dergelijke gevallen bij de Airline Security ligt. “De Airline Security is verantwoordelijk voor de bagage en de afhandeling ervan”, aldus San A Jong. Hij gaf verder aan, dat er in de afgelopen vier weken geen formele meldingen van ontvreemde spullen op de luchthaven bekend zijn bij zijn dienst.
De krant nam ook contact op met luitenant-kolonel Samuel, hoofd van de Militaire Politie, die aangaf, niet op de hoogte te zijn van dit specifieke incident. Hij benadrukte dat als er een formele melding wordt gedaan, de zaak onderzocht wordt.
Volgens de overheidsfunctionaris is het mogelijk, dat de hogergeplaatste functionarissen op de luchthaven niet op de hoogte zijn van de diefstallen. Dit roept vragen op over de interne communicatie en de preventieve maatregelen tegen diefstal op de luchthaven.
De krant heeft tevens een reactie gevraagd van de Airline Security, maar tot op heden is daar nog geen duidelijk antwoord op ontvangen. Het blijft voor passagiers daarom van belang hun bagage goed te beveiligen en alert te zijn op eventuele onregelmatigheden bij vertrek en aankomst op de JAP Luchthaven.
The post Reactie Luchthavenbeveiliging op meldingen van ontvreemde spullen uit bagage ..
- Santokhi ziet VHP als grootste partij en alternatief voor 2…..
- Santokhi: VHP is de enige optie voor het land..
- Santokhi op feestvergadering VHP: Un set a kondre zoals we …..
- Gemuteerde schoolleiders krijgen managementtraining..
- Ruim 1500 doses griepvaccin beschikbaar..
- Vrouw ingesloten voor cocaïne in postzending..
- Yelyco en Livo rekenen snel af met Bazooka en Marwina..
- Illegale taxichauffeurs op J.A. Pengelluchthaven bekogelen …..
- DUIVELSE ACHTERUITGANG..
- Start project 650 monitoringscamera’s met steun China..
- Narcotica Brigade treedt preventief en repressief op bij dr…..
- Jongeren waarschuwen met eigen films voor gevaren van mijnb…..
- Regering verdient volgens vp een 5,5..
- Gezondheidsinstellingen krijgen nieuwe ambulances..
- Landelijk komen 650 monitoringscamera’s erbij..
- Drugssmokkelaar in verzekering gesteld..
- Minstens 70 doden bij explosie op tankwagen in Nigeria..
- Drugssmokkelaarster aangehouden door Narcotica Brigade..
- Rechter in zaak Pikin Saron: ‘Op dit soort zaken wordt met …..
- SBB-bestuur verwijt directeur van overtreden regels..
- WATERCRISIS PARAMARIBO..