Afgelopen vrijdag ontving . bericht van onder meer een hooggeplaatste overheidsfunctionaris dat zijn zoon, bij terugkeer uit Curaçao, slachtoffer zou zijn geworden van diefstal uit zijn bagage op de Johan Adolf Pengel (JAP) Luchthaven. Volgens de functionaris werd de koffer van zijn zoon geopend en onder andere zijn smartphone ontvreemd.
Het is niet met zekerheid bekend, of er een formele klacht of aangifte is ingediend bij de politie, maar het incident werd wél aan de krant gemeld.
Derrick San A Jong, hoofd van de Luchthavenbeveiliging, verklaarde in reactie hierop, dat de verantwoordelijkheid in dergelijke gevallen bij de Airline Security ligt. “De Airline Security is verantwoordelijk voor de bagage en de afhandeling ervan”, aldus San A Jong. Hij gaf verder aan, dat er in de afgelopen vier weken geen formele meldingen van ontvreemde spullen op de luchthaven bekend zijn bij zijn dienst.
De krant nam ook contact op met luitenant-kolonel Samuel, hoofd van de Militaire Politie, die aangaf, niet op de hoogte te zijn van dit specifieke incident. Hij benadrukte dat als er een formele melding wordt gedaan, de zaak onderzocht wordt.
Volgens de overheidsfunctionaris is het mogelijk, dat de hogergeplaatste functionarissen op de luchthaven niet op de hoogte zijn van de diefstallen. Dit roept vragen op over de interne communicatie en de preventieve maatregelen tegen diefstal op de luchthaven.
De krant heeft tevens een reactie gevraagd van de Airline Security, maar tot op heden is daar nog geen duidelijk antwoord op ontvangen. Het blijft voor passagiers daarom van belang hun bagage goed te beveiligen en alert te zijn op eventuele onregelmatigheden bij vertrek en aankomst op de JAP Luchthaven.
The post Reactie Luchthavenbeveiliging op meldingen van ontvreemde spullen uit bagage ..
- Chan Santhokhi: ‘Plenty, plenty food for everyone’..
- Somohardjo vreest zwart geld in de politiek..
- Staatsolie opent inschrijving voor GranMorgu-investering..
- Overheidsfunctionaris: ‘Afhandelingsbedrijf verantwoordelij…..
- Frankrijk gastheer van AI Action Summit in Parijs..
- ‘President mag geen dag langer wachten: onderzoek naar BIZA…..
- Jarige Santokhi neemt trimbaan Lelydorp officieel in gebrui…..
- Geen schouderklopjes voor plichtsbesef..
- Trump-tarieven stimuleren; Goud bereikt recordhoogte..
- Halal ballen..
- Politie zal na 45 jaar wachten eigen hoofdkwartier hebben..
- Licht mogelijk voor goed uit voor ‘kind in nood’..
- Bronnen: Trump en Poetin mogelijk in gesprek in VAE of Saud…..
- Gaslighting..
- BIZA-minister: ‘ik sta open voor elk onderzoek’..
- Suriname gastheer ministeriële vergadering ACTO-landen..
- Voetbalniveau..
- Over bundelingen..
- Curaçao viert weer carnaval..
- Suriname nog dit kwartaal deel van regionale veerdienst..
- President Santokhi viert 66ste verjaardag en lanceert tal v…..