De 39-jarige L.D. is door leden van het Regio Bijstand Team Paramaribo op donderdag 8 mei 2025 aangehouden, nadat hij zich voordeed als politieambtenaar en meerdere strafbare feiten heeft gepleegd.
De zaak kwam aan het licht toen een 17-jarige jongen aangifte deed tegen de verdachte. Naar zeggen van de jongeman deed hij in de maand maart aangifte en verklaarde tegenover de politie dat hij in de maand januari was benaderd door een manspersoon die zich voordeed als medewerker van de politie. L.D. verscheen samen met een andere persoon bij de werkplek van het slachtoffer en beloofde hem een functie binnen het politiekorps. De verdachte verzamelde persoonlijke gegevens van het slachtoffer en andere jongeren. Verder moesten de slachtoffers ook een geldbedrag en andere meewerken aan onderzoeken die vereist zijn binnen de politie.
Volgens de verklaring gebruikte de verdachte de namen van hooggeplaatste politiefunctionarissen, stuurde valse documenten via WhatsApp en liet geluidsopnamen horen die zogenaamd afkomstig waren van officiële instanties. In maart begon het slachtoffer te twijfelen aan de echtheid van het verhaal. Na overleg met zijn tante besloot hij aangifte te doen. De verdachte werd na goed intensief speurwerk van de politie in de kraag gevat.
Na overleg met een lid van het Openbaar Ministerie is L.D. in verzekering gesteld.Het onderzoek is nog gaande.
RBT-Paramaribo houdt man aan die zich als politieambtenaar voordoet Korps Politie Suriname.
- DA’91: ‘Onderwijs sleutel tot ontwikkeling Suriname’..
- Verontrustend en afkeurenswaardig: OPTSU-propagandist aange…..
- Kabinet Santokhi heeft financiële val gelegd voor volgende …..
- OBBS legt schoolvervoer per direct stil: Financiële problem…..
- Boosterstation duurzame oplossing voor waterdrukproblemen..
- Brunswijk waarschuwt electoraat voor verkoop van stemkaarte…..
- ABOP sluit samenwerking met geen enkele partij uit..
- RVI, rechtvaardige intentie vereist rechtsstatelijke verank…..
- Drukproces definitieve RR-stembiljetten gestart..
- Staatsolie boekt omzet van US$ 735 miljoen in boekjaar 2024..
- CAMOUFLAGEMARS..
- President geeft startsein verharden Gangaram Pandayweg..
- Ook vandaag wat verkoeling in de middag..
- Staatsolie draagt US$ 384 miljoen bij aan staatskas in 2024..
- OM: Verdachte ernstige milieuverontreiniging voorlopig vrij..
- Security Alliance vraagt ontslagvergunning aan voor 70 werk…..
- India voert luchtaanvallen uit op Pakistan: spanning tussen…..
- Verdachte in milieuverontreinigingszaak stuwmeer vrijgelate…..
- Santokhi ziet koloniale wortels in racisme, ongelijkheid en…..
- Opleiding Wiskunde AdeKUS viert 10-jarig bestaan en streeft…..
- Santokhi: Achterstand nazaten Afrikanen door verdeel- en he…..