De gezamenlijke vakbonden binnen Ravaksur Plus hebben besloten over te gaan tot acties om de regering onder druk te zetten tegemoet te komen aan de werkende klasse. De loononderhandelingen zijn vastgelopen, omdat de regering heeft aangegeven dit jaar geen ruimte te hebben om extra tegemoetkomingen te doen aan landsdienaren.
ADVERTENTIE
Ook de wens van de vakbeweging om de belastingvrije grens te verruimen, is door de regering afgewezen. Michael Miskin, die namens de Centrale Landsdienaren Organisaties (CLO) deel uitmaakt van Ravaksur, verklaarde in gesprek met Radio ABC dat de onderhandelingen zijn gestart op basis van een uitgesproken wens van president Santokhi.
De president heeft volgens Miskin meerdere keren aangegeven dat hij iets wil “teruggeven aan de samenleving”, maar hiervan is aan de onderhandelingstafel met de clusterministers niets merkbaar. De vakbeweging bereidt nu acties voor. Hoewel de exacte strategie nog niet is onthuld, benadrukt Miskin dat er pas rust komt wanneer de regering “geld op tafel legt”.
Ravaksur Plus wil concrete toezeggingen zien. Tot die tijd worden er voorbereidingen getroffen om via acties druk op de regering uit te oefenen.
De vakbonden eisen een loonsverhoging van 25 procent en fiscale voordelen voor loontrekkers. Daarnaast pleiten zij voor een lagere belasting op overwerk en het verhogen van de belastingvrije grens van SRD 9000 naar SRD 15000.
Volgens Miskin is de regering tijdens de onderhandelingen gewezen op mogelijkheden om de gevraagde financiële ruimte te creëren, temeer daar zij niet langer gebonden is aan het IMF-programma.
- Adhin: “Onderwijs en goed bestuur zijn de motor van onze to…..
- NPS wijst beschuldigingen over maritiem grensgeschil met Gu…..
- Santokhi: ‘Ik ga voor een tweede termijn om het werk af te …..
- Santokhi benadrukt belang van RVI voor jonge Surinamers..
- Salaris april gestort; personeel PCS schort acties op..
- Koniki kan niet toegelaten worden tot parlement; slechts 14…..
- DNA-leden verlenen geen quorum voor speciale vergaderingen..
- De rol van de Ede- en Bere Winti..
- DNA bereikt dieptepunt: Geen quorum voor vergaderingen..
- Ondernemer herkent overlastgever op camerabeelden..
- Recht geheime stemming vertrapt: mensen met beperking slepe…..
- Hok-Ahin-Zeegelaar Anette Rita Magdalena..
- Condoleanceregister voor oud-president Wijdenbosch geopend..
- Overstekende voetganger komt om bij aanrijding met pick-up..
- Amerikaan Robert Prevost gekozen tot nieuwe paus..
- Studententoelage blijft 800 SRD, maar leeftijdsgrens mogeli…..
- Kardinaal Robert Prevost gekozen tot nieuwe paus..
- Schoolvervoer per direct hervat..
- Vera Helouise Brader..
- Josephine Helouise Carole Padam-Sing..
- Devica Matadien-Kalpoe..