De Raad van Vakcentrales in Suriname (Ravaksur) keert zich tegen het voornemen om arbeid onder te brengen als directoraat binnen het ministerie van Volksgezondheid. Volgens de vakcentrale betekent deze constructie een regelrechte degradatie van de belangen van werkenden in Suriname.
In reactie daarop werkt Ravaksur aan een manifest, waarin zij het behoud van het ministerie van Arbeid als zelfstandig departement bepleit. Woordvoerder Armand Zunder stelt in het programma To The Point op Apintie TV dat hij zich niet kan vinden in de overwegingen van de aankomende president Jenny Simons.
Hoewel hij geen bezwaar heeft tegen een samenvoeging met Sociale Zaken en Volkshuisvesting – iets wat in het verleden ook voorkwam – is het idee om arbeid onder Volksgezondheid te scharen volgens hem “te lichtzinnig uitgedacht”. Zunder is van mening dat degenen die deze structuurwijziging voorstellen onvoldoende hebben nagedacht over het belang van arbeidsbeleid in het nationale ontwikkelingsproces.
“Werkgelegenheid, arbeidsvoorwaarden en sociale dialoog vereisen een volwaardige beleidsstructuur. Dat kan niet als ondergeschikte entiteit binnen een ander ministerie,” aldus de Ravaksur-woordvoerder.
Ravaksur zal binnenkort een document overhandigen aan de aankomende coalitie. Het gaat om een zogenoemd Arbeidsmanifest 2025-2030, waarin niet alleen het behoud van het ministerie van Arbeid wordt verdedigd, maar ook de wensen van de vakbeweging voor de komende regeerperiode worden uiteengezet. Dit manifest zal dienen als richtinggevend kader voor het arbeids- en sociaal beleid van de nieuwe regering.
- Regeerakkoord ondertekend: verdeling ministeries en topposi…..
- Nieuwe coalitie tekent regeerakkoord: Samen werken aan hoop…..
- Rusland: “Laatste kans om fouten recht te zetten en samen h…..
- Simons: Alle kracht en liefde in dienst van het volk stelle…..
- Man aangehouden voor oplichting bij verkoop van schapen..
- Column: Borrelpraat no. 874..
- Boot met passagiers gekanteld in Marowijnerivier..
- Doden bij bootongeluk in Albina..
- Oplichter door de politie in verzekering gesteld..
- Tijd voor een zakenkabinet: Verzoening als voorwaarde voor …..
- Coalitiepartijen beloven nieuw leiderschap en nationale een…..
- Man met lichamelijke beperking verdrinkt na val in trens in…..
- DOMME MASSA..
- Tien jaar Royal Fiiman Paansu: inzet voor Marron-eenheid en…..
- Korps Politie Suriname feliciteert lichting 1 juni 2002..
- Regering waarschuwt voor fake bericht over ‘noodhulpfonds S…..
- Ook NDP-bestuur krijgt unaniem mandaat voor voortzetting co…..
- DOE krijgt unanieme steun voor deelname nieuwe coalitie..
- NDP-bestuur krijgt unaniem mandaat voor voortzetting coalit…..
- Brunswijk: “Na bespreking van bezwaren over functieverdelin…..
- Hoogste orgaan NDP akkoord met posities partij en samenwerk…..