Minister Uraiqit Ramsaran van Defensie heeft tijdens zijn eerste officiële werkbezoek aan het Nationaal Leger in de Memre Boekoe Kazerne een krachtig statement gemaakt over de koers die hij wil varen. “U verdient een defensiebeleid dat u waardering en bescherming geeft,” verklaarde hij in een toespraak gericht aan de militairen.
De bewindsman gaf aan geen loze beloften te zullen doen, maar zich in te zetten voor structurele versterking van de organisatie en verbetering van de positie van militairen. “U bent de ruggengraat van onze krijgsmacht. En zolang ik de verantwoordelijkheid als uw minister draag, zal ik dat uit trots uiten,” aldus Ramsaran.
Hij erkende dat de werkomstandigheden zwaar zijn, mede vanwege beperkte middelen, en sprak zijn bewondering uit voor de toewijding van het personeel dat zich desondanks dagelijks inzet voor Suriname. Ramsaran benadrukte dat zijn beleid eerst gericht zal zijn op het personeel, met speciale aandacht voor capaciteitsversterking, rechtspositionele kwesties en werkomstandigheden.
Volgens de minister is het tijd om het vertrouwen te herstellen: “Er zijn beloften gedaan, maar niet altijd nagekomen. Die tijd van stilte en afstand is voorbij. Wij gaan voor samenwerking, herstel en vooruitgang.”
De bijeenkomst werd afgesloten met een militaire-ceremoniële ontvangst, defilé, en een presentatie over de werkzaamheden en uitdagingen van het Nationaal Leger. Bevelhebber brigadegeneraal Werner Kioe A Sen benadrukte dat de aanwezigheid van de minister de verbinding versterkt tussen beleid en uitvoering.
“Ik geloof dat we met uw leiderschap gezamenlijk de uitdagingen kunnen aangaan en de prestaties van onze organisatie kunnen verbeteren,” aldus de bevelhebber.
- Honderden kinderen in China vergiftigd door loodverf in sch…..
- DNA geef verklaring uit over termijn van convocatie..
- President Simons: “Luchtvaartsector en SLM vereisen acute a…..
- Frankrijk zet door met erkenning Palestijnse staat, tot woe…..
- Nieuwe stemmen..
- Twee Surinamers aangehouden in Brazilië voor drugs en fraud…..
- 21 dorpen betrokken bij duurzame energietransitie via JET-p…..
- Man (53) overlijdt in MMC twee dagen na te zijn neergestoke…..
- Excellentie ontdekt zelfbediening: ‘Waar zit de olie?’..
- Vermiste graafmachine LVV na aangifte teruggevonden: politi…..
- Leerkrachten klagen: “Onmenselijk om zes maanden zonder loo…..
- Investeren in de toekomst..
- Nieuwe communicatie, oude patronen: ontmoeting Adhin-IMF zo…V
- NPS in spagaat: torenhoge DNA-salarissen versus beloftes va…V
- Kendrick Lamar en SZA naar gezamelijke tour in LondenV
- Moeder van Sean Kingston veroordeeld tot vijf jaar cel voor…V
- Zwaarbewapende bende steelt kilo ruw goud bij overval op co…..
- Gaza’s draaikolk van menselijk leed roept wereldwijd om hul…V
- Coca-Cola introduceert deze herfst rietsuiker-Coke in de VSV
- Weg geopend voor klimaateisen V
- Afdwingen van pensioenpremies door de rechter V