door Ivan Cairo
PARAMARIBO — “Heel bijzonder. Ik ben heel blij dat beide genders evenveel capaciteiten hebben om belangrijke functies te vervullen binnen de OAS. Helaas, het is niet eerder voorgevallen, maar ik ben heel blij dat dat nu is gebeurd. Drie vrouwen als kandidaat assistent-secretaris generaal. Dus het zat eraan te komen dat één van hen zeker zou worden gekozen.” Zo reageert minister Albert Ramdin tegenover de Ware Tijd op de verkiezing van Laura Gil als eerste vrouwelijke assistent-secretaris-generaal van de Organisatie van Amerikaanse Staten (OAS). Een maand geleden werd hij als de nieuwe secretaris-generaal van deze organisatie gekozen.ADVERTISEMENT
De verkiezing van Gil opent volgens Ramdin de weg voor vrouwen naar de hoogste functie in de OAS. Hij zegt ervan overtuigd te zijn dat “de vrouw ook de capaciteiten heeft om leiding te geven aan complexe organisaties”.
“Laura Gil is een hardwerkende vrouw met duidelijke inzichten die weer waar ze voor gaat en waar ze voor staat”
Gil is geen onbekende voor Ramdin. In haar functie als ambassadeur van Colombia bij de OAS en als deel van de OAS-missie voor Haïti hebben zij in het verleden al nauw met elkaar samengewerkt. “Ik ken haar kwaliteiten. Een hardwerkende vrouw met duidelijke inzichten en die weet waar ze voor gaat en waar ze voor staat.”
In een spannende race tussen drie vrouwelijke kandidaten heeft de OAS maandag voor het eerst een vrouw gekozen als assistent-secretaris-generaal. Gil werd na twee verkiezingsronden met negentien stemmen gekozen. Haar tegenkandidaat, Ana María Sánchez van Peru, kreeg er dertien. De verkiezing vond plaats tijdens de 57ste speciale zitting van de algemene vergadering van de OAS in Washington DC (Verenigde Staten).
In de eerste ronde ging de race tussen Gil (13 stemmen), Sánchez (11) en Claudia Escobar Mejía van Guatemala (8). Omdat geen van de drie de vereiste minimaal achttien stemmen behaalde, werd een tweede ronde gehouden, waarin Gil haar Peruaanse tegenkandidaat versloeg.
- Verkiezingsmateriaal voor afgelegen gebieden als eerste ver…..
- Brandschade ontdekt door casino-medewerkster na thuiskomst..
- Gewapende overval op supermarkt: Winkelier weet te ontkomen..
- SAO viert 44-jarig bestaan met workshop..
- Bryan B geeft Moederdag extra glans met optredens..
- Burleson verslaat Orie en evenaart record nationale damtite…..
- Makandra-programma versterkt plant- en dierzorg..
- Culturele avond 45ste Lions-conventie: ‘Friendship and fu…..
- Studietoelage wordt eind volgende week uitbetaald..
- Stemmen bij volmacht..
- Wie is Robert Prevost, de nieuwe paus Leo XIV?..
- Moeders..
- SAO voert 44 jaar vakscholing met inspirerende workshop..
- Dodelijke aanrijding op Garnizoenspad..
- Eerste stembiljetten verstrekt aan hoofdstembureaus..
- Stemmen voor Evenwicht: Samen Werken aan een Nieuw Suriname..
- Gijzeling parlementair werk..
- Brunswijk: “Campus Marowijne nog lang niet op volle krach…..
- President bezoekt Veteranen Voetbalcompetitie..
- JusPol opent BuFaZ- en rechtszorgkantoren in Commewijne en …..
- SAO certificeert werkende cursisten in Koeltechniek en GAWA…..