Op vrijdag 7 februari 2025, de tweede dag van de ‘1st Business Summit of Diaspora Suriname’ heeft minister Albert Ramdin van Buitenlandse Zaken, International Business en Internationale Samenwerking (BIBIS) tijdens zijn keynote speechopgeroepen tot strategische samenwerking.
Het event, welke drie dagen beslaat onder het thema ‘Unity overcomes distance’, wordt georganiseerd door het Directoraat International Business van het ministerie van BIBIS en het Diaspora Instituut Suriname, een werkarm van het ministerie.Op vrijdag 07 en zaterdag 08 februari zijn er diverse workshops, paneldiscussies en een Exhibition gaande in Prince Ballroom waarbij de bevordering van investeringen en handelsmogelijkheden in sectoren zoals landbouw, toerisme, productie, energie, aquacultuur, visverwerking en technologie centraal staan. Minister Ramdin, die deelnam aan het panel ‘Investing in Suriname: Opportunities and Challenges’ gaf aan dat dit evenement van historische betekenis is voor de totale diaspora gemeenschap, maar zeker ook voor Suriname zelf. “Suriname bevindt zich op de drempel van een ingrijpende economische transformatie, gedreven door recente offshore olie- en gasontdekkingen die ons op de wereldwijde energiekaart hebben geplaatst, toonaangevende investeerders hebben aangetrokken en ongeëvenaarde kansen hebben geboden voor nationale ontwikkeling”, aldus de minister in zijn opening.
De bewindsman stipte enkele belangrijke sectoren aan voor diaspora betrokkenheid, waaronder de gas- en oliesector, agri-business, bosbouw en hernieuwbare energie, vastgoed- en infrastructuurontwikkeling en technologie en innovatie. Voorts benadrukte hij de noodzaak voor concrete bijdragen. “Om het volledige potentieel van onze diaspora te benutten, is het essentieel dat we verder gaan dan discussies en daadwerkelijke, op lange termijn gerichte, programma’s implementeren die concreet bijdragen aan duurzame samenwerking, zoals mentorschap en vaardigheidsoverdracht en een Diaspora Investment Platform.” Het Platform moet dienen als centrale hub om investeringen te faciliteren,diaspora-ondernemers te verbinden met lokale netwerken en ondersteuning te bieden bij regelgeving en financiën. In zijn toespraak haalde minister Ramdin de onbreekbare band aan tussen Suriname en haar diaspora en riep op tot samenwerking om economische groei te stimuleren, en dat het Directoraat International Business en het Diaspora Instituut Suriname het platform speciaalgecreëerd hadden om bedrijfsleiders, beleidsmakers en investeerders met elkaar in contact te brengen en een basis te leggen voor verdere economische samenwerking.
De BIBIS-minister riep verder op tot het benutten van de aanwezige expertise en investeringsmogelijkheden, met als doel Suriname te transformeren tot een welvarende en duurzame economie. Tot slot sprak minister Ramdin zijn vertrouwen uit in de toekomst en riep hij ondernemers, investeerders en professionals op om gezamenlijk te werken aan een inclusieve en veerkrachtige economie. De 1st Business Summit of Diaspora markeert volgens hem het begin van een hernieuwd partnerschap tussen Suriname en haar wereldwijde diaspora, waarbij samenwerking en innovatie de sleutel vormen tot duurzame groei en ontwikkeling.
- ‘Between the Lines’ hoopt op partner voor organisatie Sophi…..
- Gewapende overval op woning en tandartspraktijk..
- Vernoeming Bureau Nieuwe Haven naar inspecteur Herman Goodi…..
- Producten uit India zijn niet vreemd voor Suriname..
- Pocketboek belicht verworvenheden regering..
- Pg bespreekt actuele situatie in ressort Kabalebo..
- Adhin enorm blij en dankbaar dat OM teruggefloten is door h…..
- Brunswijk uit kritiek op controle kiezerslijsten binnenland..
- Daders nemen buit van SRD 80.000 en US$ 4500 mee..
- Vicepresident uit kritiek op gang van zaken rond controle k…..
- Markoesa-project krijgt nieuwe injectie..
- Man met illegaal vuurwapen in verzekering gesteld..
- Pg Paragsingh oriënteert zich te Apoera..
- Abrahams kondigt maatregelen aan tegen OM bij regeermacht N…..
- NDP: na politieke vervolging is er nu gerechtigheid..
- Grote drukte bij de afgifte van Moni Karta..
- Bee: ‘In principe is de regering nu in overtreding’..
- Sportorganisaties ontvangen pakket met sportartikelen..
- VS bevriest financiering voor veiligheidsmissie tegen Haïti…..
- Abrahams: NDP zal na verkiezingen ‘juiste maatregelen’ tref…..
- Surinaamse man veroordeeld tot drie jaar cel in België voor…..