De 55ste jaarlijkse vergadering van de Organisatie van Amerikaanse Staten (OAS) wordt van 25 tot en met 27 juni gehouden in Antigua en Barbuda. Deze bijeenkomst vindt plaats in een tijd van politieke en economische onzekerheid in de regio en krijgt extra betekenis door de eerste officiële deelname van Albert Ramdin als secretaris-generaal.
Ramdin werd op 26 mei unaniem gekozen tot secretaris-generaal van de OAS. Hij is de eerste persoon uit de Caribische gemeenschap (Caricom) die deze topfunctie bekleedt. Zijn verkiezing wordt gezien als een belangrijke stap voor de regio.
Antigua en Barbuda is het gastland en zit de vergadering voor. De regering van het land heeft de taak om een goed verloop van de bijeenkomst te garanderen. Het centrale thema is: “Bouwen aan veerkrachtige en inclusieve economieën in de Amerika’s.” Dat betekent dat de OAS zich wil richten op sterke economieën waarin iedereen – groot of klein – kan meedoen.
Interne spanningen in de regioEr zijn spanningen tussen sommige lidstaten van de OAS, zoals tussen de VS, Canada en Mexico over handel en migratie. Ook zijn er meningsverschillen tussen Latijns-Amerikaanse landen, vooral zichtbaar tijdens recente verkiezingen van OAS-functionarissen.
Financiële zorgen en nood in HaïtiDe OAS heeft al jaren te maken met geldtekort. Veel programma’s hangen af van vrijwillige bijdragen van landen. Tijdens deze vergadering wordt besproken hoe de OAS met minder geld toch effectief kan blijven werken.
Daarnaast is er grote zorg om de situatie in Haïti. Gewapende groepen hebben daar grote delen van de hoofdstad Port-au-Prince in handen, waardoor de regering niet meer functioneert. De OAS wordt opgeroepen om het Haïtiaanse volk te steunen en te helpen bij het herstel van democratie en veiligheid.
Belang voor SurinameVoor Suriname is de benoeming van Ramdin een belangrijk moment. Het laat zien dat kleine landen een grote rol kunnen spelen in internationale samenwerking. Ramdin’s positie biedt nieuwe kansen voor de regio om haar stem luider te laten horen binnen de OAS.
- Bewustwording over klimaatfinanciering essentieel voor klim…..
- Missverkiezingen verenigen zich..
- Momenten van zon, maar ook onweersbuien..
- Simons: iedereen is welkom om te helpen..
- Torenhoge schuld IOL bij Telesur voor een deel afgelost..
- Militanten ontvoeren 120 kinderen in Mozambique..
- Drie leden ‘witte handschoenen-bende’ gearresteerd na auto-…..
- Beperkt effect VS-bombardement op Iraanse nucleaire sites..
- Aangepaste loonreeksen voor vijf bonden zorgsector..
- Tekortkomingen verkiezingen worden meegenomen bij evaluatie..
- Waarom Duitslands Baerbock ongeschikt is als nieuwe preside…..
- SB – AVA 3 juli 2025 SU..
- OW niet in staat kapot weggedeelte van Van ’t Hogerhuysstra…..
- Somohardjo gaat ervan uit dat Brunswijk regeerakkoord alsno…..
- BESCHOUWING — Het kiezersbedrog van Ronnie Brunswijk..
- Burgers betalen 5 euro aan leges voor spoedaanvraag paspoor…..
- Plein aanvaardt verkiezing na intrekking door Patricia Etne…..
- Epilepsie nog onderbelicht in Suriname..
- De Siddering: Herinnering als Moreel Zintuig..
- Trio moet jachtgeweren onder bedreiging afstaan..
- “Dat is antisemitisch!””Jullie ogen liege…..