Minister Albert Ramdin van Buitenlandse Zaken, International Business en Internationale Samenwerking (BIBIS), betitelt de protestacties tegen zijn verkiezing als secretaris-generaal van de Organisatie voor Amerikaanse Staten (OAS) als niet plezierig. Twee dagen voor de verkiezing hebben met name Inheemsen geprotesteerd hiertegen.
Ramdin stelt dat het juist hij is die een uitgesproken mening heeft over de rechten van inheemsen en tribalen. Hij heeft langere tijd geparticipeerd in de inheemse commissie bij de OAS en heeft daar publiekelijk gesteld dat conventies moeten worden erkend en dat inheemsen en marrons betrokken moeten worden bij het economisch-politiek proces. ‘Hoe harder wil je het hebben als ik dat publiekelijk zeg in het bijzijn van anderen?’, vraagt Ramdin zich af.
De bewindsman is de Surinaamse gemeenschap dankbaar voor de steun die hij wel heeft ontvangen, maar vindt dat deze specifieke actie een aangezette zaak is om zijn verkiezingsproces te ondermijnen. Het is niet serieus genomen bij de lidlanden van de OAS, aldus Ramdin.
- Gummels: ‘Mijn politieke overstap hoeft niet de reden van o…..
- Bewolking, wat regen en ook zonneschijn..
- SAO traint personeel Telesur en Diakonessenhuis in printpla…..
- Quick Response Team houdt verdachte e-biker aan..
- Trump stopt tijdelijk alle militaire hulp aan Oekraïne..
- Lilawatie Sadhoe – Soebdhan (80) Vijfderijweg# 128 1-…..
- Anton Donald Starke (87) Den Haag, Nederland 1-3-2025..
- Trump dreigt zijn geduld te verliezen..
- The Future of Leadership & Business with AI 2025: Kans …..
- Bromfiets dief in verzekering gesteld..
- Chinese fabrikanten bereiden zich voor op nieuwe tariefverh…..
- Canadese consumenten kiezen voor lokale merken uit protest …..
- Column: Oranje in de VHP..
- Zeewater dringt opnieuw binnen na dambreuk Weg naar Zee: Es…..
- Hoefdraad mag bij verstek laatste woord voeren in strafzaak…..
- Minister Raghoebarsing: “Ik ga voor niemand de gevangenis i…..
- Venezuela beschuldigt Guyana van provocatie na maritiem inc…..
- OAS uit scherpe kritiek op acties Venezolaanse marine in Gu…..
- Verdediging persisteert: Algehele vrijspraak voor Hoefdraad..
- ‘Dankzij ABOP hebben grote delen van Suriname stroom, water…..
- Leerlingen Sarasvatischool maken kennis met diverse beroepe…..