Minister Albert Ramdin van Buitenlandse Zaken, International Business en Internationale Samenwerking (BIBIS), betitelt de protestacties tegen zijn verkiezing als secretaris-generaal van de Organisatie voor Amerikaanse Staten (OAS) als niet plezierig. Twee dagen voor de verkiezing hebben met name Inheemsen geprotesteerd hiertegen.
Ramdin stelt dat het juist hij is die een uitgesproken mening heeft over de rechten van inheemsen en tribalen. Hij heeft langere tijd geparticipeerd in de inheemse commissie bij de OAS en heeft daar publiekelijk gesteld dat conventies moeten worden erkend en dat inheemsen en marrons betrokken moeten worden bij het economisch-politiek proces. ‘Hoe harder wil je het hebben als ik dat publiekelijk zeg in het bijzijn van anderen?’, vraagt Ramdin zich af.
De bewindsman is de Surinaamse gemeenschap dankbaar voor de steun die hij wel heeft ontvangen, maar vindt dat deze specifieke actie een aangezette zaak is om zijn verkiezingsproces te ondermijnen. Het is niet serieus genomen bij de lidlanden van de OAS, aldus Ramdin.
- Holiboodschap Santokhi: Kiezen voor rechtvaardigheid en saa…..
- SVV verrast Bazooka in U17-jongens volleybalfinale..
- Verdachte ontkent moord op vriendin..
- STAATSOLIE-OBLIGATIE RISICOVOL?..
- OVERHEIDSVOERTUIGEN EN ONDERHOUD..
- Diploma-uitreiking geslaagde politiefunctionarissen voor Ba…..
- Singapore Airlines-regels voor draagbare batterijen en powe…..
- Hoogseizoen DNA-kandidaten aangebroken..
- Integriteit politiek systeem bewaren..
- Brunswijk feliciteert samenleving met Holi Phagwa..
- Vreugde kreten bij Phagwa-viering Indiase Ambassade..
- ABOP-voorzitter: Holi onderstreept verbondenheid..
- Ramesh Mahadien..
- Suriname ervaren..
- President Santokhi installeert werkgroepen voor aanpak prob…..
- NPS: Massaal werken een oplossen alle problemen..
- Ministerie van ROM en Fernandes Group bundelen krachten teg…..
- President Santokhi betrekt bewoners Rahemal en Winti Wai in…..
- ‘Lancering website wetten.sr grote hulp juridisch wezen Sur…..
- Hok: SPA had een gegarandeerde zetel binnen OPTSU..
- Dalende olieproductie offshore Guyana in januari..