Minister Albert Ramdin van Buitenlandse Zaken, International Business en Internationale Samenwerking (BIBIS) stelt dat alleen de huidige regering Suriname naar een betere toekomst kan leiden. Hij pleit ervoor om het huidige beleid voort te zetten.
Ramdin waarschuwt dat Suriname, als het terugvalt op het oude beleid van leningen afsluiten en deze consumptief besteden, op de lange termijn met dezelfde instabiele economie zal blijven zitten.
Hij noemt de olie- en gasindustrie een belangrijk perspectief voor de economie, maar waarschuwt dat voorzichtig moet worden omgegaan met de opbrengsten. Suriname kan leren van andere landen waar dit misging. Daarom is een Stabilisatiefonds opgericht, waarmee het land zich beter kan voorbereiden op de inkomsten uit de olie- en gasindustrie. Dit fonds biedt buitenlandse investeerders meer vertrouwen door een goed systeem van checks and balances.
Hoewel Ramdin erkent dat niet alles perfect is gegaan, vooral in de aanloop naar de verkiezingen, benadrukt hij dat het grootste deel van de beloften is gerealiseerd. De minister wijst erop dat sectoren zoals onderwijs, volksgezondheid en veiligheid dringend versterkt moeten worden door de volgende regering, aangezien er lange tijd weinig in deze sectoren is geïnvesteerd. Hij onderstreept dat de huidige regering geen nieuwe leningen is aangegaan, maar heeft gekozen voor directe maatregelen ter versterking van de koopkracht van de bevolking.
Volgens de minister is er nog veel werk te doen, zoals het wegwerken van achterstanden en het versterken van de productiecapaciteit van het land. De regering moet de samenleving opbouwen, instituties versterken en overheidsgebouwen renoveren. Daarnaast moet de sociale cohesie in Suriname worden hersteld, wat essentieel is voor de stabiliteit van het land.
Ramdin sluit af met de constatering dat, hoewel er nog veel werk aan de winkel is, de regering een solide basis heeft gelegd voor de toekomst. De volgende regering zal deze koers moeten voortzetten om het land verder te versterken.
- PVP kan geen kandidatenlijst samenstellen door beperkte tij…..
- Pensioenfonds Suriname: Deze week correctie foutieve uitbet…..
- NDP verwerpt intimidatie journalist; dringt aan op snel ond…..
- Verkeersmaatregelen op 25 maart wegens indiening kandidaten…..
- Stichting 8 December 1982 veroordeelt intimidatie van journ…..
- Leerkrachten AMS in staking: sommigen hebben al 6 maanden g…..
- Restaurant Week Suriname 2025: ‘Taste in Bloom’ brengt gast…..
- DNL eist dat al haar kandidaten vermogen vastleggen bij de …..
- Medische schendingen: een persoonlijke ervaring..
- Brunswijk: ‘Ik wil zien wat er na 25 mei zal gebeuren’..
- EAG Airport officieel geopend voor internationale vluchten..
- President: IMF programma vandaag succesvol afgesloten..
- VHP geeft ook verklaring uit over incident journalist..
- Leerkrachten van de AMS in staking na uitblijven achterstal…..
- BREAKING — IMF-programma Suriname geëindigd..
- VHP betreurt incident na afloop ABOP-partijcongres..
- Staatsolie haalt US$ 515,8 miljoen op met uitgifte nieuwe o…..
- Wegomlegging rond kandidaatstellng dinsdag..
- Van cursist tot ondernemer: Shenifa Sedjo lanceert ‘Bergaya…..
- Wegomleggingen in verband met indienen kandidatenlijsten po…..
- Nieuwe Staatsolie-obligatie haalt ruim boven beoogd bedrag..