Albert Ramdien, minister van Buitenlandse Zaken en onlangs gekozen tot secretaris-generaal van de Organisatie van Amerikaanse Staten (OAS), heeft vanochtend tijdens een persconferentie, het belang van duurzame landbouw en strategische investeringen in Suriname benadrukt. Tegelijkertijd sprak hij zich uit tegen conflicten op het westelijk halfrond, waarbij hij opriep tot stabiliteit en samenwerking.
Volgens Ramdien kampt de Surinaamse landbouwsector met structurele problemen, waardoor het volledige potentieel niet wordt benut. Hij wees erop dat eerdere overheidsmaatregelen onvoldoende resultaat hebben opgeleverd en dat beter beleid op het gebied van land- en waterbeheer, noodzakelijk is. Ook benadrukte hij de rol van technologische innovatie en wetenschappelijk onderzoek in de landbouwsector, waarbij hij verwees naar samenwerkingen met de Anton de Kom Universiteit en organisaties als SILOS.
Daarnaast waarschuwde Ramdien voor de geopolitieke spanningen in de regio. “Oorlogen in het westelijk halfrond, zijn niet gewenst”, stelde hij, en riep op tot diplomatieke inspanningen om conflicten te voorkomen. Als toekomstig OAS-secretaris-generaal zal hij zich inzetten voor stabiliteit en samenwerking tussen de landen in de regio, zowel economisch als politiek.
Verder plaatste hij de uitdagingen van de Surinaamse landbouw in een internationaal perspectief en wees hij op de Duurzame Ontwikkelingsdoelen (SDGs) van de Verenigde Naties. Hij pleitte voor investeringen in infrastructuur, markttoegang en klimaatbestendige landbouwpraktijken, zodat Suriname beter kan inspelen op wereldwijde ontwikkelingen.
Tot slot riep hij op tot meer samenwerking tussen overheden, bedrijven en boeren om de agrarische sector te versterken. “We moeten zorgen voor een efficiënte, duurzame en toekomstbestendige landbouw die niet alleen onze voedselzekerheid garandeert, maar ook onze economie ondersteunt”, aldus Ramdien.
The post Ramdien: ‘Duurzame landbouw cruciaal, oorlogen ongewenst’ ..
- Personeel CDS betrokken bij ernstig verkeersongeval..
- UNICEF en PAHO organiseren training over suïcide rapportag…..
- Verkiezingsthema’s en herkenning politieke partijen op weg …..
- CDS-medewerkers betrokken bij ernstig verkeersongeval..
- Shemar Rier nieuwe voorzitter Jeugdraad Suriname..
- Amateurisme en/of naïviteit?..
- Ori in Newsweek: onderwijs, cultuur en internationale samen…..
- Erkenning profleague..
- Assembleelid Plein: “Gregory Rusland wordt president”..
- Jörgen Raymann: ‘Kijk anders naar diversiteitsbeleid’..
- Suriname heeft te veel rijkdom om armoede te moeten ervaren…..
- Strafzaak Kromosoeto en Hew A Kee 21 maart weer op de rol..
- Openbaar Ministerie persisteert bij strafeis van 8 jaar in …..
- Podiumkunst ter aanmoediging om democratie te beleven..
- PALU: ‘Samenleving zit bovenop IMF inflatie tijdbom’..
- Volleybalsters Condor revancheren zich op Yellow Birds..
- ‘Zie ginds komt de stoomboot uit Spanje aan..
- Amerikaans bedrijf Firefly doet eerste maanlanding..
- Bromfiets dief aangehouden en in verzekering gesteld..
- Suriname achter protest tegen Venezolaanse provocatie in Gu…..
- Situatie Brantimakaweg te Weg naar Zee meer dan urgent..