Albert Ramdien, minister van Buitenlandse Zaken en onlangs gekozen tot secretaris-generaal van de Organisatie van Amerikaanse Staten (OAS), heeft vanochtend tijdens een persconferentie, het belang van duurzame landbouw en strategische investeringen in Suriname benadrukt. Tegelijkertijd sprak hij zich uit tegen conflicten op het westelijk halfrond, waarbij hij opriep tot stabiliteit en samenwerking.
Volgens Ramdien kampt de Surinaamse landbouwsector met structurele problemen, waardoor het volledige potentieel niet wordt benut. Hij wees erop dat eerdere overheidsmaatregelen onvoldoende resultaat hebben opgeleverd en dat beter beleid op het gebied van land- en waterbeheer, noodzakelijk is. Ook benadrukte hij de rol van technologische innovatie en wetenschappelijk onderzoek in de landbouwsector, waarbij hij verwees naar samenwerkingen met de Anton de Kom Universiteit en organisaties als SILOS.
Daarnaast waarschuwde Ramdien voor de geopolitieke spanningen in de regio. “Oorlogen in het westelijk halfrond, zijn niet gewenst”, stelde hij, en riep op tot diplomatieke inspanningen om conflicten te voorkomen. Als toekomstig OAS-secretaris-generaal zal hij zich inzetten voor stabiliteit en samenwerking tussen de landen in de regio, zowel economisch als politiek.
Verder plaatste hij de uitdagingen van de Surinaamse landbouw in een internationaal perspectief en wees hij op de Duurzame Ontwikkelingsdoelen (SDGs) van de Verenigde Naties. Hij pleitte voor investeringen in infrastructuur, markttoegang en klimaatbestendige landbouwpraktijken, zodat Suriname beter kan inspelen op wereldwijde ontwikkelingen.
Tot slot riep hij op tot meer samenwerking tussen overheden, bedrijven en boeren om de agrarische sector te versterken. “We moeten zorgen voor een efficiënte, duurzame en toekomstbestendige landbouw die niet alleen onze voedselzekerheid garandeert, maar ook onze economie ondersteunt”, aldus Ramdien.
The post Ramdien: ‘Duurzame landbouw cruciaal, oorlogen ongewenst’ ..
- President bereid behandeling wet grondenrechten op te schor…..
- Verkiezingsorganisatie in volgende fase..
- President bereid behandeling wet Grondenrechten aan te houd…..
- Kritieke tekorten bij de bloedbank..
- Veehouders Bond Suriname: Onzekerheid over import en verkoo…..
- Politicoloog Breeveld ziet 6 partijen 51 zetels delen..
- CELOS spoort aan tot productieverhoging zoete patat..
- Optredens in Suriname vergden uitdagende omschakeling voor …..
- Suriname en Nederland versterken samenwerking in strijd teg…..
- Suriname en Nederland houden bilateraal drugsoverleg..
- OPTSU: Regering heeft IMF-inflatietijdbom opgebouwd..
- China verhoogt stimuleringsmaatregelen om economie te besch…..
- BilateraalDrugsoverleg tussen Suriname en Nederland verster…..
- 3-O benadering bij samenwerking ter vooruitgang van Surinam…..
- Stoelendans..
- Buschauffeur ingesloten na kapverwonding collega..
- Project ‘Sociaal-Agogische Vorming in Buurten, doorstart Bu…..
- EZ sluit overeenkomst voor innovatieve ontwikkeling en ICT..
- Obesitas aanpakken..
- Scheuren binnen OPTSU..
- Reactie op artikel: ‘Bezorgde burger luidt noodklok over ve…..