Politiek analist en econoom Winston Ramautarsing is van mening dat president Chan Santokhi is afgestraft voor het gevoerde beleid. Voor de nieuwe president wacht een zware taak om het beter te doen dan zijn voorganger. Ramautarsing juicht de mogelijke verkiezing van NDP-voorzitter Jennifer Simons tot president toe.
Hij pleit ervoor dat schone en bekwame mensen worden geselecteerd voor deelname aan de regering. In gesprek met Stanvaste Radio gaf hij aan dat de VHP in de oppositie moet gaan om te reflecteren op haar gemaakte fouten.
De econoom stelt dat de Vereniging van Economisten in Suriname (VES) heeft geprobeerd het economisch beleid bij te sturen, maar dat president Santokhi daar niet naar heeft geluisterd. “Santokhi moest stoppen met het ‘friends and family’-beleid en het faciliteren van corruptie. In plaats daarvan is het alleen maar erger geworden,” aldus Ramautarsing.
Simons neemt straks een economie over die volgens hem nog altijd niet gezond is. Er moeten aanvullende correctiemaatregelen getroffen worden. Als de nieuwe regering een solide basis legt met integere mensen, verwacht hij dat het vertrouwen in het beleid zal toenemen.
Over de valutakoers maakt Ramautarsing zich voorlopig geen zorgen. Hij verwacht een lichte stijging, maar met goed beleid zal de situatie stabiliseren. Wel waarschuwt hij dat als personen als Gillmore Hoefdraad en Robert-Gray van Trikt een rol krijgen, de koers dramatisch zal stijgen.
Tot slot ziet de analist een belangrijke rol weggelegd voor nieuwkomer A20, die volgens hem een waakhondfunctie kan vervullen. “Ik geloof niet dat de traditionele partijen plots zijn veranderd,” stelt Ramautarsing.
- Brunswijk: “Ik hoef geen positie in deze regering, het parl…..
- RBTP pakt daders op na roof en mishandeling van taxichauffe…..
- Man neergeschoten nabij Koffiekamp..
- Michael Babb, oud-trainer en mentor van ‘Bigi Boy’, overled…..
- Structuren BEP geven groen licht voor deelname aan nieuwe …..
- BEP krijgt mandaat voor deelname aan coalitie..
- BEP krijgt groen licht van partijstructuren voor toetreding…..
- INTENTIEVERKLARING VOOR EIGEN BELANG..
- AGRESSIEVE CAMPAGNESTRIJD..
- Tankstation Derde Rijweg doelwit van gewapende overval..
- Man aangehouden na omhakken kokosnootboom bij basketbalveld…..
- Man neergeschoten nabij Koffiekamp, Brownsweg..
- Condor eerste finalist, Yelyco houdt seizoen levend ..
- Verkiezingen verlopen anders dan verwacht; OPTSU uit zorgen…..
- Coalitie tegen continuïteit..
- Suriname onderstreept duurzaamheid in ACS-vergadering..
- Oud-minister Assen: “President wil mogelijk in regering bli…..
- BRAIN DRAIN BELEID..
- Wat zon, maar meer regen en onweer op deze 1 juni..
- Bij ongeluk in VS komen 250 miljoen bijen vrij, zoektocht n…..
- Kevin Mitchell Miquel Gompel (37) Paramaribo Suriname 26-5-…..