Politiek analist en econoom Winston Ramautarsing is van mening dat president Chan Santokhi is afgestraft voor het gevoerde beleid. Voor de nieuwe president wacht een zware taak om het beter te doen dan zijn voorganger. Ramautarsing juicht de mogelijke verkiezing van NDP-voorzitter Jennifer Simons tot president toe.
Hij pleit ervoor dat schone en bekwame mensen worden geselecteerd voor deelname aan de regering. In gesprek met Stanvaste Radio gaf hij aan dat de VHP in de oppositie moet gaan om te reflecteren op haar gemaakte fouten.
De econoom stelt dat de Vereniging van Economisten in Suriname (VES) heeft geprobeerd het economisch beleid bij te sturen, maar dat president Santokhi daar niet naar heeft geluisterd. “Santokhi moest stoppen met het ‘friends and family’-beleid en het faciliteren van corruptie. In plaats daarvan is het alleen maar erger geworden,” aldus Ramautarsing.
Simons neemt straks een economie over die volgens hem nog altijd niet gezond is. Er moeten aanvullende correctiemaatregelen getroffen worden. Als de nieuwe regering een solide basis legt met integere mensen, verwacht hij dat het vertrouwen in het beleid zal toenemen.
Over de valutakoers maakt Ramautarsing zich voorlopig geen zorgen. Hij verwacht een lichte stijging, maar met goed beleid zal de situatie stabiliseren. Wel waarschuwt hij dat als personen als Gillmore Hoefdraad en Robert-Gray van Trikt een rol krijgen, de koers dramatisch zal stijgen.
Tot slot ziet de analist een belangrijke rol weggelegd voor nieuwkomer A20, die volgens hem een waakhondfunctie kan vervullen. “Ik geloof niet dat de traditionele partijen plots zijn veranderd,” stelt Ramautarsing.
- Dag van rouw na tragedie op Marowijnerivier..
- Nederland: Wilders trekt zijn partij terug uit regeringscoa…..
- Baasaron: gesprekken met Simons hebben hoop gegeven..
- Regering roept Dag van Nationale Rouw uit na bootramp Marow…..
- Panama pakt schepen aan die sancties omzeilen..
- Arbeidsinspectie versterkt met 21 beëdigde Buitengewone Age…..
- Regering kondigt dag van nationale rouw af na dodelijk boot…..
- Mathoera feliciteert NDP: “Ik respecteer de wil van het vol…..
- SEOGS 2025 richt vizier op Surinaamse participatie..
- Politieke impasse Nederland: PVV-bewindslieden stappen uit …..
- Nederlandse regering gevallen; Wilders trekt stekker uit ka…..
- Talrijke onweersbuien in de middag..
- Viering 25 februari geen zaak van komende regering, zegt Ru…..
- Dag van nationale rouw na bootramp Marowijnerivier..
- Doodverklaarde vrouw ontwaakt in doodskist in Tsjechië, ond…..
- Rosieta Plein (74) Amstelveen 29-5-2025..
- Rudy Stanley Leons (59) Amsterdam 26-5-2025..
- Natio maakt zich op voor WK-interlands en Gold Cup..
- Mathoera feliciteert NDP met verkiezingswinst..
- Column: Zes in een wankele boot de onstuimige soela’s op..
- Panka ‘hint’ VHP: Simons en Rusland bij acclamatie kiez…..