De gezondheidssector vereist duurzame aanpak. Deze sector wordt gekarakteriseerd door diepgaande structurele problemen die niet eenvoudig op te lossen zijn, omdat het oplossen van het ene probleem vaak nieuwe kwesties met zich meebrengt, zegt minister Amar Ramadhin van Volksgezondheid. Ramadhin deelde deze informatie met journalisten tijdens de wekelijkse vergadering van de Raad van Ministers (RvM).
De minister erkent dat er verschillende factoren bijdragen aan de uitdagingen in de zorgsector, zoals financiering, de kwaliteit van zorg, de verhouding met gezondheidswerkers, en de politieke en economische invloeden die de ontwikkeling van de sector bepalen.
Het debat over de privatisering van de zorg is complex. Enerzijds wordt door de Vereniging van Economisten in Suriname (VES) gepleit voor privatisering om de efficiëntie te verhogen, maar anderzijds rijst de vraag of dit de toegankelijkheid en betaalbaarheid van zorg voor burgers niet in gevaar brengt.
In landen met een sociaal gezondheidsstelsel, zoals Suriname, ligt de nadruk op het garanderen van zorg voor iedereen zonder dat dit de kosten voor individuele burgers te veel opdrijft. Privatisering zou mogelijk betekenen dat burgers hoge premies moeten betalen voor zorg.
De minister stelt dat het huidige zorgmodel mogelijk geen oplossing op lange termijn biedt, maar benadrukt dat het nodig is om veel meer tijd, overleg en structurele veranderingen in overweging te nemen voordat er grote veranderingen doorgevoerd kunnen worden. Hij wijst ook op de capaciteit van het zorgsysteem, wat betekent dat het niet alleen gaat om de financiering, maar ook om het versterken van de infrastructuur en de middelen om zorg daadwerkelijk te kunnen leveren.
Daarnaast benadrukt Ramadhin het belang van goede relaties met vakbonden voor het verbeteren van de werkomstandigheden van gezondheidswerkers en het verduurzamen van hun salarissen. Het aanpassen van ligdagtarieven zou kunnen bijdragen aan een verbetering van de financiële situatie van ziekenhuizen, maar de minister waarschuwt dat dit slechts een tijdelijke oplossing is.
- Van Axel Dongen en Chan Jon Chu nieuwe leden Krijgsraad..
- Kustwacht houdt illegale vissers aan bij kust Coronie..
- Suriname zet de toon in de regio met effectieve aanpak van…..
- Negativiteit en haat..
- Zwaarbewapende groep overvalt Sabajo Hill, voertuigen en we…..
- Al 33 gevallen van dengue gemeld in 2025..
- Inbraak in woning Vredenburg Serie B: jachtgeweer en sierad…..
- Voorganger verdacht van seksueel misbruik blijft aangehoude…..
- Santokhi en IMF-delegatie bespreken uitdagingen en vooruitz…..
- Schorsing EITI laat deur open voor corruptie..
- Santokhi bij lanceren bullionproject: Surinamers mede-eigen…..
- VIDS spreekt afkeuring uit over bijeenkomst presidentiële c…..
- Minister Landvreugd stemt in met teruggave perceel Paramari…..
- ZOUT IN DE WONDEN EN ZAND IN DE OGEN..
- President Guyana roept Suriname op tot snelle voorbereiding…..
- Landvreugd zal perceel teruggeven aan de Staat..
- Werkgroep bezig met activiteiten voor 50 jaar Srefidensi..
- ‘The Spirit of Matawai’-zepen in de maak..
- Dambond start sneldamkampioenschap..
- Kanhai: Geen bewijs dat ‘Bordo’ cocaïne heeft ingevoer…..
- Minister Mathoera: Nationaal Leger focust zich weer op kern…..