De minister van Volksgezondheid, Amar Ramadhin, heeft op woensdag 12 maart, voorafgaand aan de vergadering van de Raad van Ministers, gereageerd op uitlatingen die oud-medisch directeur van Staatsziekenfonds, Humphrey Hasrat, over hem heeft gedaan in een recent interview. De minister reageerde scherp en adviseerde Hasrat, om met pensioen te gaan.
“Ik heb het interview ook gehoord en op sommige momenten moest ik zelfs lachen”, aldus Ramadhin. Hij benadrukte dat Hasrat jarenlang een sleutelrol speelde binnen het Staatsziekenfonds en verweet hem een gebrek aan transparantie en respect voor zorgverleners. Ramadhin sprak ook zijn zorgen uit over de journalistieke aanpak van het interview. Hij bekritiseerde het feit dat beledigende uitspraken over beleidsmakers, zonder correctie werden uitgezonden. “Wanneer een minister iets zegt, wordt hij meteen gecorrigeerd. Maar als een journalist iemand interviewt en toelaat dat een minister wordt uitgescholden, zonder in te grijpen, dan vraag ik mij af, waar de ethische normen en waarden in de journalistiek gebleven zijn”, aldus Ramadhin. Volgens de minister zou de media een rol moeten spelen in het handhaven van fatsoensnormen in het publieke debat. Hij vergeleek dit met de werkwijze in het parlement, waar assembleeleden die beledigende uitspraken doen, worden teruggefloten.
Ramadhin beschuldigt Hasrat van een beleid dat zorgverleners in het verleden heeft ontmoedigd en zelfs vernederd. “Deze man was hoofd van de medische dienst en heeft artsen en zorgwerkers tot op het bot vernederd. Velen zijn destijds vertrokken door zijn manier van onderhandelen”, aldus Ramadhin.
Volgens de minister werden er tussen 2015 en 2020 geen jaarrekeningen ingediend, wat heeft geleid tot een gebrek aan transparantie en verantwoording. Ramadhin benadrukte dat zijn ministerie sinds 2020 aanzienlijke inspanningen heeft geleverd om deze achterstand in te halen. “We hebben de jaarrekeningen van zeven jaar ingelopen, waarvan vijf jaar onder de vorige regering vielen”, aldus de minister. Hij wees erop dat er in de accountantsrapporten sprake is van vermeende fraude en corruptie, wat de ernst van de situatie onderstreept.
De minister zei ook dat Hasrat zonder de juiste procedures te volgen, beslissingen nam over medische uitzendingen. Ramadhin benadrukte dat dergelijke beslissingen moeten worden genomen door de geneeskundige commissie, en niet door individuele functionarissen. Hij zei dat het onderzoek naar deze misstanden doorgaat en verantwoordelijken ter verantwoording zullen worden geroepen en benadrukte het belang van transparantie en verantwoording binnen de zorgsector.
Daarnaast wees Ramadhin op de financiële uitdagingen waarmee zijn ministerie bij de overname in 2020 werd geconfronteerd, waaronder een schuld van 5,5 miljoen dollar voor medicijnen. Maar ondanks deze obstakels, blijft het ministerie zich inzetten voor het herstel en de vernieuwing van de zorgsector in Suriname.
The post Ramadhin haalt uit naar Hasrat: ‘Tijd om met pensioen te gaan’ ..
- Protest Albert Ramdin..
- VHP: “Investeer in vrouwen, versnel de vooruitgang”..
- Intended choice for OAS Secretary-General: Suriname earlier…..
- Minister Amoksi: “Geen sprake van verkrachting, maar groeps…..
- Chevron heeft tot 3 april om uit Venezuela te vertrekken..
- Indiase ondernemers op zakenmissie in Suriname..
- Mooi dat je er bent, precies zoals je bent..
- Korps Politie Suriname investeert in buurtmanagement en pre…..
- Bedrijfsleven dringt aan op duurzame hervorming van de SER..
- Expo ‘Sungu Konde/Verzonken leven’: smadelijk verlies versu…..
- 4e MOC-conferentie levert nieuwe inzichten in maritieme vei…..
- Voorgenomen keuze OAS-secretaris-generaal: Suriname eerder …..
- Ondernemersdelegatie uit India presenteert investeringsproj…..
- President belooft solide staatsfinanciën..
- Ruim 160 grondbeschikkingen uitgereikt te Weg naar Zee..
- Verkiezingsthema’s en herkenning politieke partijen op weg …..
- Stop Geweld door Kracht, Inspanning en Gelijkheid..
- Ministerie van Defensie eert vrouwen ter gelegenheid van In…..
- ‘Patiënt moet kwaliteit zorg helpen bewaken’..
- Minister Amoksi: “Veiligheid verbetert, maar criminaliteit …..
- Ministers Mathoera en Dasai op kandidatenlijst VHP..