Minister Amar Ramadhin van Volksgezondheid, heeft gisteren, donderdag 6 maart, tijdens de regeringspersconferentie, de lopende investeringen in de gezondheidszorg toegelicht. In totaal wordt ruim USD 60 miljoen besteed aan diverse projecten, variërend van nieuwe medische apparatuur tot verbeterde infrastructuur.
Ramadhin somde een aantal projecten op, onder andere de aanschaf van een ambulanceboot, de bouw van nieuwe poliklinieken, een patiëntenlift en de verbouwing van de Spoedeisende Hulp (SEH), die zorgt voor meer privacy voor patiënten die per ambulance worden gebracht. Er zal ook nieuwe medische apparatuur worden aangeschaft, waaronder apparatuur om nierstenen te vergruizen en kanker te bestrijden. Ook de afronding van het nieuwe gebouw voor het ministerie van Volksgezondheid, maakt deel uit van de investeringen.
Ramadhin benadrukte dat de financiering uit verschillende bronnen komt, zoals de resterende verdragsmiddelen, IDB-budgetsteun, de nationale begroting, leningen en OPEC-funding. ‘’USD 60 miljoen lijkt misschien veel, maar het laat vooral zien, hoe slecht de situatie was‘’, stelde de minister.
‘’In 2020 namen wij een gezondheidszorg over die aan het wankelen was.
De staat van de infrastructuur, ziekenhuisafdelingen en medische apparatuur was ronduit zorgwekkend.‘’
De investeringen worden in alle districten doorgevoerd. Een groot deel van de projecten wordt deze maand afgerond, terwijl andere in april en vlak voor de verkiezingen van 25 mei worden opgeleverd. Het nieuwe BOG-gebouw zal in september worden opgeleverd.
The post Ramadhin: ‘Grootschalige investeringen in zorgsector’ ..
- President juicht verzoeningsdienst Platform Inheemse Christ…..
- Vrouwen uit alle hoeken van Suriname geëerd voor hun onmisk…..
- Bouwstenen voor duurzame en welvarende toekomst..
- VHP Rijnmond brengt diaspora en Suriname samen tijdens deba…..
- DE KRACHT VAN EEN KRITISCHE BURGER..
- 25 jaar FHR Institute for higher education..
- Ramsahai Jethu..
- Shirley Cynthia Soetowidjojo..
- De ontwikkeling in de bouwsector..
- President ingenomen met verzoeningsgebed Inheemsen..
- Maduro zegt dat vluchten om migranten uit de VS terug te br…..
- Meisjes van internaten ontvangen SAO-certificaat Basis Comp…..
- President Santokhi erkent fouten en pleit voor betere commu…..
- ARROGANTIE VAN DE MACHT..
- ONDERWIJS BEHOEFT EEN STRUCTURELE AANPAK..
- Maduro: Deportatie-vluchten uit VS terug ‘getroffen&#…..
- Ecuadors presidentskandidaat González hekelt gewelddadige e…..
- Mysterieuze moordzaak na ruim twee jaar opgelost..
- Ex-Tucajana leider Thomas Sabajo overleden..
- NPS maakt DNA-kandidatenlijst bekend; SPA en DRS krijgen el…..
- HEEFT DE SAMENLEVING NOG VERTROUWEN IN HET KPS?..