Om te voorkomen dat er op veel stembiljetten fouten worden gemaakt, adviseert politiek analist Hardeo Ramadhin dat kiezers liever op de lijsttrekker van hun partij stemmen. De kans is anders groot dat men fouten maakt, waardoor zo’n stembiljet ongeldig wordt verklaard. Bij de verkiezingen van 2020 werden ongeveer 5000 biljetten ongeldig verklaard.
ADVERTENTIE
Dat is jammer, omdat dit bijna neerkomt op een zetel. Ramadhin stelt dat er bij deze verkiezingen veel is veranderd qua campagnevoering, omdat veel propaganda ook via social media wordt verspreid. In het programma De Tafel van Suriname suriname en Rasonic TV stelt de analist dat ongeveer 2 procent van de stemgerechtigden een fout heeft gemaakt, wat hij als veel typeert.
Met Ramadhin was ook politicoloog Hans Breeveld in het programma. Beide heren gingen in op ontwikkelingen op weg naar de verkiezingen. Breeveld betreurt het dat er veel animositeit is op social media. Dit gebeurt ook vanuit fake accounts.
Hij mist daarnaast inhoudelijke thema’s, die nauwelijks uitgebreid zijn besproken tijdens de debatten. Als voorbeeld gaf hij aan dat niemand concreet heeft uitgelegd hoe de besteding van de gelden uit de olie- en gassector zal plaatsvinden. Ook een duidelijke uitleg over hoe het onderwijs, de volksgezondheid en de veiligheid verbeterd zullen worden, heeft hij niet gehoord tijdens de campagnevoering.
Ramadhin vindt het ook jammer dat met name het rekenonderwijs is achteruitgegaan, blijkens het feit dat kinderen daar nu grote moeite mee hebben. Hij zou het goed vinden als dit onderdeel van het onderwijs weer grondig wordt aangepakt.
- William Dawson (75) Paramaribo 8-5-2025..
- Taxiën door de politiek: Steve over verkiezingen en oude ti…..
- BEP stapt af van etnische politiek..
- Volksgezondheid waarschuwt voor neppe ozempic (semaglutide)..
- ECD: Winkeleigenaren moeten weegschalen ijken..
- Ravaksur Plus dreigt met acties na vastgelopen loononderhan…..
- NDP: Van beloftes naar beleningen – De financiële erf…..
- Ravaksur plus bereidt acties voor; geld dient op tafel gele…..
- Minister Ramadhin: Nefroloog Goerdat inde onterecht tiendui…..
- Minister Ramadhin beschuldigt DNA-kandidaat van aannemen va…..
- Minister Ramadhin opent politieke aanval op nefroloog Goerd…..
- Amafo reageert op klacht Chas Mijnals: ‘beschuldiging is be…..
- ‘Zusterteams’ Yelyco op koers voor eerste klasse finale..
- Concubinaat en buitenvrouwen: tussen recht en realiteit..
- Milieu Effecten Analyse niet meer gratis..
- Hoofdstembureau Sipaliwini ontvangt stembiljetten..
- Vrijspraak Henk Rommy voor moord is definitief..
- Reyme: “Campagne zonder invloed van kapitaalkrachtigen”..
- Aptijt viert 30 jaar met jubileumfeest in Paradiso Amsterda…..
- Wie is Michael Ashwin Adhin?..
- Als reactie op de aanvallen van India is Pakistan nu een gr…..