Om te voorkomen dat er op veel stembiljetten fouten worden gemaakt, adviseert politiek analist Hardeo Ramadhin dat kiezers liever op de lijsttrekker van hun partij stemmen. De kans is anders groot dat men fouten maakt, waardoor zo’n stembiljet ongeldig wordt verklaard. Bij de verkiezingen van 2020 werden ongeveer 5000 biljetten ongeldig verklaard.
ADVERTENTIE
Dat is jammer, omdat dit bijna neerkomt op een zetel. Ramadhin stelt dat er bij deze verkiezingen veel is veranderd qua campagnevoering, omdat veel propaganda ook via social media wordt verspreid. In het programma De Tafel van Suriname suriname en Rasonic TV stelt de analist dat ongeveer 2 procent van de stemgerechtigden een fout heeft gemaakt, wat hij als veel typeert.
Met Ramadhin was ook politicoloog Hans Breeveld in het programma. Beide heren gingen in op ontwikkelingen op weg naar de verkiezingen. Breeveld betreurt het dat er veel animositeit is op social media. Dit gebeurt ook vanuit fake accounts.
Hij mist daarnaast inhoudelijke thema’s, die nauwelijks uitgebreid zijn besproken tijdens de debatten. Als voorbeeld gaf hij aan dat niemand concreet heeft uitgelegd hoe de besteding van de gelden uit de olie- en gassector zal plaatsvinden. Ook een duidelijke uitleg over hoe het onderwijs, de volksgezondheid en de veiligheid verbeterd zullen worden, heeft hij niet gehoord tijdens de campagnevoering.
Ramadhin vindt het ook jammer dat met name het rekenonderwijs is achteruitgegaan, blijkens het feit dat kinderen daar nu grote moeite mee hebben. Hij zou het goed vinden als dit onderdeel van het onderwijs weer grondig wordt aangepakt.
- Algoe: “President has not taken a single security measure i…..
- Nederlandse ambassadeur gastheer sportdag bewoners Bethelja…..
- Slachtoffer met steekverwondingen na ruzie over goud..
- Staatsolie sluit banklening van US$ 1,6 miljard af..
- Staatsolie sluit megadeal van US$ 1,6 miljard voor GranMorg…..
- Senioren en mensen met beperking krijgen als eersten aandee…..
- Bee: ‘We hebben doelen gesteld en die telkens gehaald’..
- Bromfietser overlijdt in ziekenhuis na ongeval nabij Nieuw-…..
- Sol Suriname neemt afstand van beschuldigingen en kondigt j…..
- Nurmohamed: ‘Bouw dam Weg naar Zee vertraagd, maar niet sto…..
- Man mishandelt buurman met bezemsteel..
- Normen en waarden in de politiek..
- ‘Met de Royaltyies voor Iedereen bent u nu eindelijk onafha…..
- Levensverwachting is geen richtlijn voor overheidssteun..
- Brute overval door gewapende bende in appartement: meerdere…..
- A20, DOE en PRO: Bondru-billboard geeft verkeerde boodschap..
- Melkkoeienimport uit Brazilië loopt vertraging op: Strenger…..
- Dodelijk verkeersongeval te Brownsweg..
- 144 jubilarissen geëerd voor trouwe dienst bij Kabinet van …..
- Nefroloog Goerdat ontkent aantijgingen smeergelden: “Pertin…..
- Debat of druktest..