Minister Stanley Raghoebarsing van Financiën en Planning weigert vooralsnog de naam te noemen van een instantie die betrokken zou zijn bij een poging om goud het land uit te smokkelen. Volgens de bewindsman is het niet gepast om met beschuldigingen te komen zolang er nog geen formele stappen tegen de betrokken instantie zijn ondernomen.
Uit rapportage die de overheid heeft bereikt, blijkt dat een privévliegtuig met een aanzienlijke hoeveelheid goud op het punt stond om uit te vliegen, toen dit op het laatste moment werd tegengehouden door de douane. De poging tot smokkel werd aldus verijdeld.
Tijdens een persconferentie gaf Raghoebarsing aan dat het vaker voorkomt dat goudexporteurs edelmetaal proberen weg te sluizen, zonder dat het land daarvan profiteert. Deze praktijken dragen volgens hem bij aan de druk op de wisselkoers en veroorzaken economische schade.
De minister onthulde dat bij de onderschepping van het vliegtuig bleek dat een instantie toestemming had verleend aan de exporteur om het goud uit te voeren. Toen hem werd gevraagd hoe dit mogelijk is zonder medeweten van het ministerie van Financiën en Planning, verklaarden vertegenwoordigers van de betreffende instantie op laconieke wijze dat ze “vergeten waren” het door te geven.
Raghoebarsing benadrukte dat er hoe dan ook maatregelen zullen volgen. Hoewel hij het belangrijk vindt dat het beleid wordt aangescherpt om herhaling te voorkomen, blijft hij erbij dat het noemen van namen het probleem van goudsmokkel niet oplost. Hij stelt dat betrokken instanties nog de kans krijgen om zich te corrigeren. Gebeurt dat niet, dan sluit de minister niet uit dat er sprake zal zijn van “blaming and shaming”.
Volgens de bewindsman is het overigens niet moeilijk te achterhalen welke instanties betrokken zijn bij dit soort praktijken. Hij waarschuwt dat het wegsluizen van goud het land belangrijke deviezen kost, die juist noodzakelijk zijn voor het handhaven van een stabiele wisselkoers.
- Ruim 500 personen gevoed door Region One Suriname..
- Amerikaanse tarieven op Chinese schepen bedreigen Guyana’s …..
- Ook vandaag regen en onweer..
- 20-jarige aangehouden voor drugsbezit..
- Man slaat partner na ruzie over vermeende buitenechtelijke …..
- Positief bezoek minister Rubio probeert men te ondermijnen..
- Signalgate: “Topadviseur Trump gebruikte privé-Gmail voor r…..
- Bond Luchthavenbeheer wil garanties voor uitbetaling..
- Nationaal Leger voegt 31 commando’s toe aan elite eenheid..
- Buschauffeur overlijdt in ziekenhuis na verkeersongeval..
- Burgers ontstemd over ongevraagde plaatsing op VHP-kandidat…..
- Kandidaten eisen schrapping van VHP-lijst wegens ontbrekend…..
- Zes kandidaten willen van de VHP lijst in Sipaliwini..
- Verkiezingen verliezen geloofwaardigheid door politieke inv…..
- Medewerkster doet aangifte tegen directeur Toerisme wegens …..
- Situatie bij Esther Stichting blijft ongewijzigd en zorgwek…..
- Nieuwe brugconstructie in Suriname is conform international…..
- Baitali in beroep bij IDB tegen gunning infrastructureel we…..
- BEP houdt trainingssessie voor haar DNA-kandidaten..
- Bond luchthavenbeheer stelt ultimatum tot vrijdag; heft act…..
- Normale afhandeling van SLM vluchten ..