Projecten en de daaruit voortvloeiende aanvragen voor geld, moeten goed voorbereid worden door ministeries. ‘Er zijn regels hiervoor en wie zich niet daaraan houdt, mag erop rekenen dat de financiering niet vrijkomt’, zegt minister Stanley Raghoebarsing van Financiën & Planning. In het programma Welingelichte Kringen op Radio . vertelde hij zondag dat hij en medewerkers regelmatig worden opgeroepen door de politie om verklaringen af te leggen over waarom bepaalde betalingen zijn gedaan, hoe die gelopen zijn en hoe zij verantwoord zijn. Hij en medewerkers worden ter verantwoording opgeroepen, dus er worden geen grappen gemaakt met correcte aanvragen. ‘Niet als verdachte’, zegt de bewindsman over de verantwoording aan justitie.
Ook al was de controle op uitgaven er niet, iedere cent is van de gemeenschap. Als die verantwoording niet goed gedaan wordt, zal het ministerie geen gelden vrijmaken. ‘Dan mogen mensen schreeuwen van hoog tot laag, het gaat er niet komen’, stelt Raghoebarsing. De verantwoording voor sommige sociale uitkeringen, gebeurt achteraf. Zo kreeg in een recent geval pas na bijkans twee jaar de verantwoording, waardoor Financiën in problemen komt. De Centrale Landsaccountantsdienst (CLAD) vraagt de bewindsman waarom hij blijft doorbetalen als de verantwoording nog niet is gedaan.
De bewindsman is ook niet van plan om verspilling toe te laten. Hij verwijst naar voorbeelden in de praktijk: er is in februari meer dan SRD 800 miljoen aan salarissen betaald. Vanuit kabinetten en ministeries is SRD 90 miljoen meer gevraagd dan begroot. ‘Dan kan niet, dus we gaan bezuinigen’, zegt Raghoebarsing. Hij roept steeds op om te bezuinigen. Dubbele salarissen, overuren en andere vormen van vergoeding kunnen geen vrije beloop hebben. Er is ook een staatsbedrijf, waarvan hij de naam niet noemt, waarvan de salarissen al enkele maanden betaald worden door het ministerie. Nu ligt er ook een aanvraag op tafel om de exploitatiekosten te betalen. Het document moest volgens de minister in de prullenmand.
In de meeste gevallen gaat het echter gewoon goed. Er worden elke dag tientallen besluiten genomen, waarbij mensen hun betaling in orde komt. In enkele gevallen komt er eentje voor waarbij dat niet het geval is. Alle betalingen moeten verantwoord worden en binnen de begroting vallen.
- NLR overhandigd advies nieuw algemeen minimumuurloon aan mi…..
- Bezoek Zelensky aan Trump vroegtijdig beëindigd na felle wo…..
- Vrouw omgekomen bij ongeval met vrachtwagen bij servicestat…..
- Vrouw dodelijk aangereden aan de Mottonshooplaan..
- Expositie Sungu Kondre vertelt over gevolgen van de stuwdam…..
- Nog drie plunderaars ingerekend..
- PVP niet geregistreerd voor deelname verkiezing..
- Vermoedelijke onoplettendheid leidt tot aanrijding met dode…..
- BEKENDMAKING – ABC Radio zaterdag kort uit de lucht..
- Santokhi onderstreept belang van economische stabiliteit vo…..
- Advies nieuw minimumuurloon overhandigd aan minister Mac An…..
- Gum-Air gaat internationale vluchten uitvoeren vanaf EAG-Ai…..
- Dolphins Hotel en Casino in Commewijne officieel geopend..
- Jason Gummels ontheven uit functie na toetreding tot de NDP..
- Makkelijke prooi..
- Dief Gevloerd door Colafles Tijdens Poging tot Ontsnapping..
- Schenking toilettengroep aan Djamiatul Islamiah basisschool…..
- Rudi Lie A Kwie was een held..
- MrZonneman versterkt Surinaamse kunst en cultuur met DUSA-i…..
- President negeert voordracht PL benoeming lid CHS..
- Due dilligence bij zakendoen..