De minister van Financiën en Planning, Stanley Raghoebarsing, heeft in een recent interview laten doorschemeren, dat hij mogelijk geen vierde termijn ambieert als minister. Hoewel hij overtuigd is van een verkiezingsoverwinning voor de VHP, benadrukt hij dat het tijd is voor een nieuwe generatie op zijn ministerie.
“Ik ben achtenzestig. Dit is mijn derde termijn”, verklaarde Raghoebarsing. “Ik denk dat het de hoogste tijd is dat er op deze post iemand komt met wat jonger bloed.” Raghoebarsing zei beschikbaar te blijven voor advies, zelfs in de vroege uurtjes. “Zolang ik dat kan, zullen mijn krachten blijven voor Suriname. Die hoeven niet per se in de vorm van het ministerschap te zijn.”
De minister sprak met trots over het werk dat is verzet op Financiën, en prees de deskundigheid en integriteit van het huidige team. “Er zijn uitstekende krachten op dit ministerie. Goede mensen, goede directieleden. Ik heb dit team mogen leiden, maar het succes is te danken aan hen.”
Over de toekomst zei Raghoebarsing dat Suriname het pad van goed bestuur moet voortzetten.
Daarbij moet er volgens hem niet alleen ruimte zijn voor lof, maar ook voor zelfreflectie.
“Er is kritiek geweest over family and friends. We moeten die kritiek niet wegcijferen, maar erkennen en aanpakken. Ook corruptiezaken moeten gewoon naar de rechter gaan.”
De minister pleitte ook voor een nationale visie die verder reikt dan partijpolitiek. “Er liggen al veel goede deelplannen voor onder meer olie en gas, anti-money laundering, Staatsolie en de mijnbouwsector. Maar wat we nodig hebben, is een langetermijnplan. Laten we met zijn allen een nationaal ontwikkelingsplan opstellen voor de komende vijfentwintig jaar.”
Raghoebarsing doet tot slot, een oproep tot samenwerking en natievorming. “We willen allemaal hetzelfde: een gelukkig land, goede scholen, goede zorg. Het moet niet moeilijk zijn om ons daaraan te verbinden.”
– door Gladys Findlay –
The post Raghoebarsing hint op afscheid: ‘Tijd voor jonger bloed op Financiën’ ..
- Fernandes Mendes: fraude nooit aangetoond bij verkiezingen..
- “Zelfs IMF spreekt regering aan op niet begaan zijn lot soc…..
- Bronto stelt ultimatum: ’PL stapt uit coalitie bij ongelij…..
- Paus Franciscus wordt zaterdag begraven..
- Objectieve verkiezingsautoriteit..
- Voetganger komt om bij aanrijding; autobestuurder na achter…..
- ECD treedt op tegen onregelmatigheden bij supermarkten in P…..
- Valutakoersen blijven stijgen: euro bij cambio’s al op SRD …..
- Angst voor komst callcenter in rustige Nickeriestraat..
- Voetganger (45) overlijdt na te zijn aangereden door auto..
- Ouderlijk gezag..
- Verantwoordelijk leiderschap: een kompas voor de verkiezing…..
- Somohardjo: “President Santokhi moet bewijzen dat hij geen …..
- Opiniepeiling: Santokhi stevent af op tweede termijn als pr…..
- Bronto Somohardjo daagt president Santokhi uit: “Bewijs in …..
- Katholieken wereldwijd rouwen om ‘nederige’ pau…..
- Suriname ook dit jaar op Caribbean Gospel Songfestival..
- REQUEST FOR EXPRESSION OF INTEREST FOR CONSULTING SERVICESO…..
- Minister Kuldipsingh: “Geen directe invloed op prijzen bij …..
- Verkiezingen SVB: Lijst Oldenstam afgewezen..
- Anwar Hassankhan in verzekering gesteld in SPSB-strafzaak..