Minister Stanley Raghoebarsing van Financiën en Planning roept de samenleving op om tijdens de stembusgang te kiezen voor continuïteit van bestuur. De bewindsman verwees naar het succesvol afronden van het traject met het Internationaal Monetair Fonds (IMF), waarbij de stabiliteit binnen de economie werd hersteld. Dit zei hij tijdens een persconferentie op vrijdag.
De IMF-delegatie heeft de afgelopen dagen de 9e review van het programma uitgevoerd met alle stakeholders in ons land. De bevindingen zijn positief, hoewel er nog veel werk aan de winkel is. Volgens de minister mag het land niet in handen komen van mensen die onverantwoord met geld omgaan.
Het besef is bij de bevolking doorgedrongen dat het IMF niet de vijand is, maar heeft bijgedragen aan het herstel van de economie. De minister is dankbaar voor de inspanningen van de Surinaamse deskundigen die dag en nacht hebben gewerkt om het herstelprogramma uit te voeren. De druk was groot, maar macro-economisch moest het eerst goedkomen. Daarvoor is, volgens de minister, goed leiderschap getoond.
Anastacia Guscina, delegatieleider van het IMF, blikt tevreden terug op alle reviews. Volgens haar zijn het de gezamenlijke inspanningen van alle betrokkenen geweest die dit proces mogelijk hebben gemaakt. Ze was ook te spreken over de bijdrage van het volk.
Behalve de stabiele economie is de kredietrating van Suriname verbeterd, waardoor het land internationaal veel respect heeft gewonnen. Ze waarschuwde echter dat hoewel er verbetering heeft plaatsgevonden, er nog meer moet gebeuren.
Het blijft hard werken om de economische stabiliteit te waarborgen. Zodra er ongecontroleerd wordt uitgegeven, zal het volk de negatieve effecten daarvan onmiddellijk merken. Het versterken van de instituties moet ook doorgaan om een terugval te voorkomen. “Jullie zijn een geweldig volk. Laat politici jullie de komende maanden niet verdelen”, aldus de IMF-topper.
- PALU wil met partners alternatief vormen..
- Kanker een van de voornaamste doodsoorzaken bij kinderen..
- Suriname en de BENELUX-staten tekenen twee overeenkomsten..
- A20, DOE en PRO: ‘Suriname, hier zijn wij. Hét alternatief!…..
- Van der San ziet A20 zetels pakken, NDP 18 en VHP 11 zetels..
- ECD ontdekt vervallen producten bij controle kassasystemen..
- Korps Politie Suriname feliciteert lichting 15 februari 199…..
- Woning annex meubelbedrijf afgebrand..
- Voorwaarts verpest sterke start Notch..
- Rechtvaardigheid same-sex koppels..
- PVP wil armoede structureel bestrijden met drastische maatr…..
- Training ruimtelijke ordening en planning voor ROM, OW en P…..
- Tuchtcollege voor Landmeters in oprichting..
- Partijvoorzitter is politiek leider? Tijd voor hervorming!..
- Buurtmanager Nieuw Nickerie treedt op tegen illegale vuilst…..
- Tafeltennisbond krijgt nieuw bestuur..
- Breaking: Alice Amafo keert terug naar ABOP..
- Weer diverse overtredingen tijdens ECD-controle in Paramari…..
- Cuba is jaarlijks ruim USD 300 miljoen kwijt aan import van…..
- Kamlesh Ganesh nieuwe directeur VSB..
- Frank Cameron Centrum viert 40-jarig jubileum te midden van…..