Radio- en televisiebedrijven hebben een betalingsregeling met de overheid getroffen om achterstallige spectrum-, inspectie- en vergunningsgelden, veroorzaajt door een afname van inkomsten, te betalen. Dat besluit is genomen tijdens een gesprek van president Chandrikapersad Santokhi met de Vereniging Radio- en Televisiebedrijven Suriname (VRTS). De Surinaamse radio- en televisiesector is in de afgelopen jaren geconfronteerd met onder andere, de economische verslechtering sinds 2015, de COVID-19-pandemie en de effecten van het IMF-programma.
Volgens VRTS-voorzitter Anwar Lall Mohamed spelen deze uitdagingen al bijkans tien jaar. Deze omstandigheden hebben geleid tot een ernstige inkomstendaling bij radio- en televisiebedrijven, terwijl de vaste lasten, zoals personeelskosten en energierekeningen, onverminderd doorliepen. Lall Mohamed gaf aan dat de sector zonder tussenkomst van de overheid waarschijnlijk een dieptepunt niet had kunnen vermijden. Een belangrijk bespreekpunt was de betaling van de achterstanden.
In het overleg is overeengekomen dat er een betalingsregeling wordt getroffen, waarbij bedrijven hun achterstanden gespreid mogen aflossen, zonder rente. Daarnaast worden bepaalde schulden die tijdens de COVID-periode zijn ontstaan deels kwijtgescholden. Verder zijn er voorlopige afspraken gemaakt over kostprijsberekeningen, die voor een bepaalde termijn zullen gelden. Over zes maanden zal dit onderwerp opnieuw worden besproken in overleg met de nieuwe regering.
- 20 leden Mobiele Eenheid krijgen certificaat na training..
- TotalEnergies zinspeelt op meerdere olieontwikkelingen in B…..
- Duurzaam beleid tegen wateroverlast blijft prioriteit OW..
- Nieuwe DNA komt nu zondag 29 juni bijeen; termijn loopt af..
- Innovatie en menselijke expertise centraal tijdens NCC2025..
- VS bombardeert Iraanse nucleaire sites..
- Rachel Deekman: ‘Gebouwd erfgoed verbindt ons met de geschi…..
- Trump: VS heeft aanvallen uitgevoerd op drie nucleaire comp…..
- Boldewijn begrijpt beslissing Goerdat niet..
- Motorrijder zwaargewond door aanrijding op Afobakaweg; over…..
- WORLD WAR III..
- Schoten gelost tijdens feest aan Cocobiacoweg..
- Aftellen naar National Day Suriname op World Expo 2025 in O…..
- Carl Breeveld blijft actief buiten parlement..
- KPS investeert in M.E. voor aanpak calamiteiten..
- Rotary Quota doneert USD 27.000,- aan het Rode Kruis uit op…..
- ‘Fates Aligned’: als het universum even meewerkt..
- Betterson: “Termijn president en vicepresident eindigt op 1…..
- WIE VERBREEKT DE STILTE?..
- Juwelendief slikt diamanten van $770.000 in om arrestatie t…..
- Auto beschoten aan Kleine Saramaccastraat..