Radio- en televisiebedrijven hebben een betalingsregeling met de overheid getroffen om achterstallige spectrum-, inspectie- en vergunningsgelden, veroorzaajt door een afname van inkomsten, te betalen. Dat besluit is genomen tijdens een gesprek van president Chandrikapersad Santokhi met de Vereniging Radio- en Televisiebedrijven Suriname (VRTS). De Surinaamse radio- en televisiesector is in de afgelopen jaren geconfronteerd met onder andere, de economische verslechtering sinds 2015, de COVID-19-pandemie en de effecten van het IMF-programma.
Volgens VRTS-voorzitter Anwar Lall Mohamed spelen deze uitdagingen al bijkans tien jaar. Deze omstandigheden hebben geleid tot een ernstige inkomstendaling bij radio- en televisiebedrijven, terwijl de vaste lasten, zoals personeelskosten en energierekeningen, onverminderd doorliepen. Lall Mohamed gaf aan dat de sector zonder tussenkomst van de overheid waarschijnlijk een dieptepunt niet had kunnen vermijden. Een belangrijk bespreekpunt was de betaling van de achterstanden.
In het overleg is overeengekomen dat er een betalingsregeling wordt getroffen, waarbij bedrijven hun achterstanden gespreid mogen aflossen, zonder rente. Daarnaast worden bepaalde schulden die tijdens de COVID-periode zijn ontstaan deels kwijtgescholden. Verder zijn er voorlopige afspraken gemaakt over kostprijsberekeningen, die voor een bepaalde termijn zullen gelden. Over zes maanden zal dit onderwerp opnieuw worden besproken in overleg met de nieuwe regering.
- Suriname versterkt capaciteit voor bosmonitoring en klimaat…..
- Petronas start morgen boorcampagne in Blok 52..
- Petronas start boringen in Blok 52 op zoek naar nieuwe olie…..
- Bibliotheken verrijkt met ‘Wij slaven van Suriname’..
- Bejaardentehuis getroffen door brand: Vrouw komt om het lev…..
- Wegomlegging rond DNA vanwege presidentsverkiezing op 6 jul…..
- TABTO Group organiseert vijfde Nationaal Compliance Congres..
- Hugo Essed: ‘Tonen van stembiljetten een vorm van transpara…..
- Newmont: Reductie personeel te Merian deel van kostenbeheer…..
- Expositie ‘Waka Tjopu: Echoes of a Movement’ biedt uniek be…..
- Louis Vismale start inzamelingsactie voor speciaal vervoer …..
- Personeel FVO eist cao-onderhandelingen: Leiding wijst op d…..
- Fernandes Bakkerij 62 jaar..
- Parbo Bier viert 70 jaar met nieuwe commercial ‘Pass a Djog…..
- VHP kiest voor een waardige en krachtige rol in de oppositi…..
- Politiebericht over verkeersdod Welgedacht B..
- Ook op deze zaterdag dienen zich onweersbuien aan..
- ‘Vruchtbaar’ telefoongesprek tussen Trump en Zelensky over …..
- Olga Yvonne Vreden- Verbruggen (84) Paramaribo 3-7-2025..
- Mavis Cecillia Petronella Hoost (74) Paramaribo 30-6-2025..
- Oude handelsstad van 3.500 jaar oud ontdekt in Peru..