Radio- en Televisiebedrijven in Suriname kampen met grote uitdagingen. De zorgpunten zijn via de Vereniging Radio- & Televisiebedrijven Suriname (VRTS) meegedeeld aan president Chan Santokhi. De vereniging geeft aan dat de bedrijven niet instaat zijn te voldoen aan betalingen, waarvan velen in USD. De verhogingen van de spectrumgelden en tarieven voor nutsvoorzieningen vormen een zware last voor de bedrijven. “De situatie is nijpend en bedrijven willen overgaan tot het ontslaan van personeel”, zegt voorzitter Anwar Lall Mohamed, van de VRTS. “Daarom wordt er tijdig aan de bel getrokken.” Ook het vergunningsbeleid van TAS vormt een zorgpunt voor de VRTS.
Het staatshoofd had in 2023 reeds een team aangewezen om alle vraagstukken van de vereniging door te nemen. Ook werd er aan de minister van Transport, Communicatie en Toerisme gevraagd om partijen aan te horen en met de deskundigen te werken aan oplossingen. Uit die gesprekken zijn er een aantal voorstellen voortgekomen, maar deze hebben niet geleid tot een definitieve oplossing. Om tot een definitief besluit te komen heeft de president partijen verzocht om vanuit dezelfde informatiepositie te vertrekken in het overleg.
De president heeft een nieuw team van deskundigen gevraagd om een inventarisatie te maken van alle beschikbare informatie en oplossingsmodellen voor de zorgpunten van de vereniging. Santokhi gelooft dat het overleg tussen partijen beter zal gaan als alle partijen dezelfde informatiepositie hebben. Hij stelde voor dat TCT, TAS, VRTS en het team van deskundigen de al reeds bestaande informatie met elkaar uitwisselen. Indien er verschillen zijn moeten deze eerst besproken en aangevuld worden. Hierna kunnen partijen gezamenlijk werken aan oplossingsvoorstellen.
“Ik denk dat we allemaal aan een kant staan om een oplossing te vinden. Niemand wil dat deze sector kapotgaat. Laten we naar de bedragen kijken en uiteindelijk een oplossing zoeken die voor alle partijen beter is”, merkt het staatshoofd. De president verwacht na twee weken een advies, waarna deze in de regeringsraad kan worden behandeld, zodat er een definitief besluit genomen kan worden.
- Verwarring..
- Digicel ziet af van opzetten nieuwe mast in Villa Brazil..
- Guyanese vicepresident noemt corruptierapport “waardeloos d…..
- Regering neemt dringende besluiten tijdens spoed regeringsr…..
- Muzikant politiekapel Dwayne Weltevreden afgestudeerd aan h…..
- Telesur wordt Naamloze Vennootschap (N.V.)..
- Man aangehouden voor bedreiging en mishandeling hoogzwanger…..
- VIDS ontstemd over nota van wijziging grondenrechten..
- Man bedreigd en mishandeld hoogzwangere partner; verdachte …..
- Tijdelijke samenwerking met Guyana voor bloedtests..
- Kelme gaat clubs Suriname Major League kleden..
- PRO-voorzitter: “Ik hou van Suriname, ik ga dood voor Surin…..
- Weer partijen geregistreerd bij CHS donderdag 20 februari..
- Santokhi dringt aan op samenwerking en kennisuitwisseling t…..
- SWM en EBS werken aan opheffing waterleidingstoring na buis…..
- Volksgezondheid versoepelt beleid verlenging vestigingsverg…..
- President naar Barbados voor 48th Heads of Government..
- Transvaal Vriendenclub krijgt eigen locatie..
- Update bericht; Overdracht van vijftien pick-ups aan het Ko…..
- Santokhi dringt aan op onder andere uitbreiding samenwerkin…..
- Twaalf strategische pijlers in NDP-verkiezingsprogramma..