Rabin Parmessar is zaterdag officieel beëdigd als fungerend voorzitter van De Nationale Assemblee (DNA). Tijdens een plechtige ceremonie op het presidentieel paleis legde hij de belofte af in handen van president Chan Santokhi. Als oudste gekozen lid van het nieuwe parlement is Parmessar grondwettelijk bevoegd om de eerste vergadering te leiden.
De beëdiging markeert de eerste constitutionele stap richting installatie van het nieuw gekozen parlement na de verkiezingen van 2025. President Santokhi sprak tijdens de ceremonie over het belang van deze formele handeling. “De legitimiteit van het bestuur rust op deze eerste stap. Een zorgvuldig verlopen ceremonie schenkt niet alleen juridische geldigheid, maar ook vertrouwen van het volk in de onafhankelijkheid van De Nationale Assemblée,” stelde het staatshoofd.
Conform artikel 66 van de Grondwet moet het parlement binnen dertig dagen na officiële vaststelling van de verkiezingsuitslag bijeenkomen. Die uitslag werd op 20 juni bindend verklaard door het Onafhankelijk Kiesbureau (OKB). Artikel 67 bepaalt dat het oudste lid van DNA de eerste vergadering leidt, tenzij verhinderd. In dat geval wordt de taak overgenomen door het op één na oudste lid, waarbij bij gelijke leeftijd het lot beslist.
Parmessar zal op zondag 29 juni de overige gekozen leden van DNA beëdigen en toelaten, waarna de assemblee overgaat tot de verkiezing van een vaste voorzitter.
President Santokhi benadrukte in zijn toespraak dat het functioneren van een fungerend voorzitter onpartijdigheid, respect voor de rechtsorde en strikte naleving van de wet vereist. “Deze functie staat niet alleen voor procedurele orde, maar symboliseert de inzet van iedere volksvertegenwoordiger om bij te dragen aan constructieve samenwerking, juist in tijden van politieke verdeeldheid,” aldus de president.
Hij prees de ervaring en het leiderschap van Parmessar en sprak de hoop uit dat de nieuwe samenstelling van DNA zich inzet voor versterking van de democratie, rechtstaat en maatschappelijke ontwikkeling. Tot slot wenste Santokhi de fungerend voorzitter veel succes en de zegen van de Almachtige bij de uitvoering van zijn taak.
- VS hervat visumprogramma voor studenten, maar eist openbare…..
- Jenny Bianca Caupain (51) Paramaribo 15-6-2025..
- Frits Pieter Haimé (71) Paramaribo 17-7-2025..
- Brand verwoest gebouw op Sosis-terrein aan Marowijnestraat..
- Leerlingen Mulo Wageningen met gevaarlijke voorwerpen naar …..
- Ramnandanlal: nieuwe regering zal creatief moeten zijn..
- REQUEST FOR EXPRESSION OF INTEREST – SELECTION OF INDIVIDUA…..
- ‘Ook helers zijn in beeld’; politie waarschuwt ondersteuner…..
- Politie stuit op 2 illegale drugsvliegtuigen te West Surina…..
- Hernieuwd onderzoek Moiwana- en Herman Gooding-zaak: Lijvig…..
- Korpschef Isaacs: “We werken aan integriteit binnen het pol…..
- Boldewijn waarschuwt voor politieke instabiliteit bij krapp…..
- Energietransitie vereist betrokkenheid elke Surinamer..
- Morgen herdenking 180 Jaar Boeroes in Suriname..
- Eerste overwinning Yellow Birds in hoofdklasse basketbalcom…..
- Gevaarlijke voorwerpen aangetroffen bij tassencontrole op m…..
- Reactie op artikel Ramsukul..
- Wong Loi Sing bij nieuwe solo-expositie: ‘Ik oefen nog elke…..
- Ex-partner richt woede op moeder van kind..
- TotalEnergies en Suriname Energy Chamber versterken samenwe…..
- Suriname en Uruguay klaar voor nieuwe fase in offshore ener…..