De kantonrechter heeft op 9 juli de strafzaak tegen R.P., die wordt beschuldigd van opzettelijke brandstichting, behandeld. Bij de brand werden vier panden aan de Henck Arronstraat, waaronder het gebouw van het ministerie van Sociale Zaken en Volkshuisvesting, volledig of gedeeltelijk verwoest. Daarnaast raakten ook vijf voertuigen beschadigd.
Volgens de aanklacht zou de verdachte met een aansteker papier in contact hebben gebracht met brandbare stoffen, waardoor de brand is ontstaan. Naast brandstichting wordt R.P. ook brandstichting met als gevolg zwaar lichamelijk letsel, ten laste gelegd. De officier van Justitie heeft de zaak tijdens de zitting toegelicht.
Schade
De brand van 17 april veroorzaakte grote schade aan twee commerciële panden, Lucky Store en Supermarkt Chico, beide verzekerd tegen brand, evenals aan twee overheidsgebouwen waarvan de verzekeringsstatus nog onbekend is. Ook de Hendrikschool, nabij de brandlocatie, raakte beschadigd.
Twee brandweerlieden raakten gewond tijdens het blussen, maar maken het inmiddels goed. Het blussen werd bemoeilijkt door een gebrek aan directe watertoevoer en vertraging bij het uitschakelen van de stroomvoorziening. Dankzij hulp van de Energiebedrijven Suriname (EBS), De Surinaamsche Bank (DSB) en watertrucks van de firma Kuldipsingh, kon de brand uiteindelijk onder controle worden gebracht.
Brandweervoorlichter Olten Pinas benadrukte in gesprek met Dagblad ., dat het incident het zwerversprobleem en de gebrekkige infrastructuur onderstreept. Beide vereisen volgens hem, dringend aandacht.
Vanuit de gemeenschap en het bedrijfsleven klinkt de oproep om de brandweer beter toe te rusten. Een snelle en efficiënte inzet van de brandweer is cruciaal om schade te beperken, zeker in het dichtbebouwde Paramaribo met zijn vele historische houten panden.
De autoriteiten en het Korps Brandweer Suriname roepen burgers, bedrijven en instellingen op, gezamenlijk verantwoordelijkheid te nemen en samen te werken aan betere brandpreventie. Iedereen die wil bijdragen met materialen, middelen of expertise voor de versterking van de brandweer wordt uitgenodigd contact op te nemen.
The post R.P. schuldig aan brandstichting Henck Arronstraat ..
- Stembureaupersoneel dat zich terugtrok, wordt op blacklist …..
- Moord en zelfmoord in het Stuwmeergebied..
- Zoon slaat moeder met houten kruk op hoofd en mishandelt jo…..
- De PALU feliciteert het nieuwe leiderschap van Suriname..
- PALU feliciteert president Simons en vicepresident Rusland …..
- Pro-Russisch cybernetwerk opgerold..
- Buitenlanders vast voor illegale handel bedreigde diersoort…..
- “Fiscale discipline is geen keuze meer, het is noodzaak…..
- Onweersbuien in de late nacht..
- Moord op Zuid-Koreaanse president Park uit 1979 opnieuw voo…..
- Edward -Eddy- Barron (75) Paramaribo – Suriname 15-7-…..
- Helen Cornellie Wijngaarde-Beeldstroo (78) Amsterdam 15-7-…..
- Staatshoofd Simons: Het pad van verandering is ingeslagen..
- JIT houdt twee buitenlanders aan voor handel in producten v…..
- Column: Voetbal is ‘Big business’..
- Commissies zijn verledentijd; Kabinet is geen uitvoerend or…..
- Palu: ‘Hoop en vertrouwen dat Geerlings-Simons volk tot gez…..
- President Simons: olie- en gassector moet levensstandaard v…..
- Petronas overweegt FID voor Blok 52 in 2026..
- Azruddin Mohamed: ‘Olie-inkomsten helpen arme Guyanezen nie…..
- Simons pleit voor gezond fiscaal beleid en actieve producti…..