PARAMARIBO — Het Quick Response Team-Noord heeft zijn intrek genomen in ‘politie posthuis 6’ op de kruising Anamoe- en Plutostraat. QRT-Noord heeft als kerntaken surveilleren en ook om te reageren op meldingen, zoals inbraken, berovingen, overvallen en andere ernstige misdrijven schrijft het Korps Politie Suriname (KPS) zaterdag op zijn website. De afdeling is te bereiken op 451500.
Politie posthuis 6 is met het intrekken van de interventie-eenheid weer onder de vleugel van het KPS. Het gebouw bood jaren onderdak aan het Buurtwacht Collectief, dat in 2000 werd ingesteld en volgens de politie een bijdrage leverde aan de veiligheid in de omgeving.
“Het instellen van QRT-Noord is een eerste stap om samen te werken met de particuliere beveiligingsbedrijven en de buurtwachten”Korpschef Bryan Isaacs
Veiligheidshandhaving
Korpschef Bryan Isaacs zei vrijdag dat het de bedoeling is dat de vele inbraken en de berovingen in het noorden worden gereduceerd door QRT-Noord. Burgers en ondernemers moeten zich veilig voelen, merkte hij op.
Hij wees erop dat de politie haar strategieën voor veiligheidshandhaving continu aanpast. Momenteel wordt nagegaan welke locatie in district Wanica geschikt is om een QRT-Zuid in te stellen.
QRT is een interventie-eenheid die in augustus 2024 werd ingesteld. Ze bestaat uit geselecteerde politieambtenaren die een intensieve training hebben ondergaan. “QRT heeft sedert zijn instelling meerdere verdachten van zware misdrijven aangehouden”, laat het KPS weten.
Gedeelde verantwoordelijkheid
Volgens de politiebaas is het instellen van QRT-Noord “een eerste stap om samen te werken met de particuliere beveiligingsbedrijven en de buurtwachten”. Zij beschikken namelijk over buitengewone ambtenaren van politie, die ondersteunend kunnen zijn aan de politie, aldus Isaacs.
Voorzitter Jerry Miranda van het Buurtwacht Collectief toonde zich zeer ingenomen met dit initiatief om de politie dichterbij de samenleving te brengen. “Veiligheid is niet alleen voor de politie, maar een gedeelde verantwoordelijkheid”, merkte hij op in zijn toespraak.
- ‘Geen redelijke en billijke afweging van gronden om Ashwin …..
- PRO breekt met etnische politiek en levert integere bestuur…..
- PALU: Het RVI sprookje van Santokhi: Wie biedt meer?..
- Voedselpakketten..
- President Santokhi bezoekt scholen in Lelydorp..
- ‘Project Hoofdbureau van Politie in teken versterking recht…..
- Arbeidsinspectie voert verhoogde inspecties uit in Nickerie..
- Verhitte menigte haalt Monikarta op..
- 14-jarige scholier die bedreigende uitlatingen doet aangeho…..
- Tsang: “Machtigingswet NV Telesur mogelijk vrijbrief voor v…..
- Trump belooft Gaza over te nemen..
- Ashwin Adhin nu definitief een vrije man..
- Ramadhin en Bhikharie garanderen veiligheid voedselhulp Ind…..
- Oud-vicepresident Adhin ook in hoger beroep vrijgesproken..
- Adhin in hoger beroep ook vrijgesproken; OM teruggefloten..
- Brug Saramaccakanaal wordt op 26 maart opgeleverd..
- BREAKING NEWS – Hof van Justitie: ‘Adhin had niet mogen wor…..
- Minister Ramdin: ‘Amazonegebied heeft vitale functie voor d…..
- Politiebureau Nieuw Haven wordt vernoemd naar Herman Goodin…..
- Minister Landvreugd nog bestuurder stichting Excellence Top…..
- VOJ Atjoni richt eigen studentenraad en commissie op..