PARAMARIBO — Het Quick Response Team-Noord heeft zijn intrek genomen in ‘politie posthuis 6’ op de kruising Anamoe- en Plutostraat. QRT-Noord heeft als kerntaken surveilleren en ook om te reageren op meldingen, zoals inbraken, berovingen, overvallen en andere ernstige misdrijven schrijft het Korps Politie Suriname (KPS) zaterdag op zijn website. De afdeling is te bereiken op 451500.
Politie posthuis 6 is met het intrekken van de interventie-eenheid weer onder de vleugel van het KPS. Het gebouw bood jaren onderdak aan het Buurtwacht Collectief, dat in 2000 werd ingesteld en volgens de politie een bijdrage leverde aan de veiligheid in de omgeving.
“Het instellen van QRT-Noord is een eerste stap om samen te werken met de particuliere beveiligingsbedrijven en de buurtwachten”Korpschef Bryan Isaacs
Veiligheidshandhaving
Korpschef Bryan Isaacs zei vrijdag dat het de bedoeling is dat de vele inbraken en de berovingen in het noorden worden gereduceerd door QRT-Noord. Burgers en ondernemers moeten zich veilig voelen, merkte hij op.
Hij wees erop dat de politie haar strategieën voor veiligheidshandhaving continu aanpast. Momenteel wordt nagegaan welke locatie in district Wanica geschikt is om een QRT-Zuid in te stellen.
QRT is een interventie-eenheid die in augustus 2024 werd ingesteld. Ze bestaat uit geselecteerde politieambtenaren die een intensieve training hebben ondergaan. “QRT heeft sedert zijn instelling meerdere verdachten van zware misdrijven aangehouden”, laat het KPS weten.
Gedeelde verantwoordelijkheid
Volgens de politiebaas is het instellen van QRT-Noord “een eerste stap om samen te werken met de particuliere beveiligingsbedrijven en de buurtwachten”. Zij beschikken namelijk over buitengewone ambtenaren van politie, die ondersteunend kunnen zijn aan de politie, aldus Isaacs.
Voorzitter Jerry Miranda van het Buurtwacht Collectief toonde zich zeer ingenomen met dit initiatief om de politie dichterbij de samenleving te brengen. “Veiligheid is niet alleen voor de politie, maar een gedeelde verantwoordelijkheid”, merkte hij op in zijn toespraak.
- Onzekerheid over import Braziliaans vee..
- Surinaamse U-17 voetbalselectie ontbreekt op CONCACAF-toern…..
- Eerste Kinderoncologie Unit officieel geopend in AZP..
- Kind (5) veroorzaakt woningbrand door te spelen met aanstek…..
- Het herstelprogramma van Suriname in perspectief..
- IMF aan Suriname: nu op dieet en hou discipline aan..
- PVV houdt Robinhood op gelijkspel..
- Man overlijdt na heftige brand aan de Grote Combéweg..
- Suriname versterkt duurzaam ondernemerschap met ILO-trainin…..
- VIDS veroordeelt MoU van Suriname en Chinalco:..
- Dode door brand aan de Grote Combéweg..
- Amafo krijgt ruimte voor volkspolitieke gedachte bij de ABO…..
- Brand aan de Grote Combéweg..
- Stichting werkt aan structuur in en professionalisering van…..
- President Santokhi in gesprek met bewoners Damboentong..
- Finalisten SuriPop Christmas 2025 bekend..
- Samora brengt hoopvolle boodschap met nieuwe single ‘Childr…..
- Olieprijzen stabiel met oog op vredesbesprekingen Rusland e…..
- Bravo Kendrick..
- ABOP en BEP onder druk: achterban roept op tot samenwerking…..
- Bijdrage lid VES Mineralenovereenkomst met Chinalco..