De Suriname Major League krijgt een nieuwe kampioen en ook twee nieuwe finalisten, nadat Inter Moengotapoe en de Politie Voetbal Vrienden voorkwamen dat de eindstrijd van dit jaar dezelfde werd als 2024. De gedoodverfde favorieten Transvaal en Robinhood werden woensdagavond in het Franklin Essed Stadion beide na penalty’s uitgeschakeld.
Tekst en beeld Desney Romeo
Aanvoerder Zerguinho Deira van Transvaal veranderde in de eerste ontmoeting van held – hij maakte de enige treffer in de reguliere speeltijd, waardoor de totaalscore 2-2 werd – in schlemiel, want hij was in de penalty shoot-out de enige van Transvaal die miste vanaf elf meter. Aangezien Inter Moengotapoe alle vijf inzetten scoorde, werd Transvaal met 5-4 gewipt. “Dit is heel pijnlijk voor de club, de spelers, voor ons als staf. We werken er hard voor en dan via penalty’s eruit gaan, dat is heel pijnlijk”, uitte Transvaal-coach Raymond Mannen zich teleurgesteld tegenover de Ware Tijd.
“Ik had het gehoopt en het is zo ver gekomen”Inter Moengotapoe-coach Kia
Echter, hij gaf toe dat Transvaal in de spiegel moet kijken, daar zijn ploeg niet goed heeft gevoetbald. “We hebben helaas niet meer kunnen scoren in de wedstrijd. Inter heeft het goed gedaan, goed verdedigd, waardoor wij moeilijk aan kansen kwamen.”
Volgens Mannen ontbrak het binnen zijn ploeg aan dynamiek en drive om naar voren te gaan en te scoren. “Voorin waren we te statisch en het ontbrak aan meer lef en durf om te voetballen. Dat ontbrak vergeleken met het afgelopen weekend.”
De groenwitten die de eerste wedstrijd met 1-2 hadden verloren, gingen in de return redelijk agressief van start. Inter Moengotapoe-doelman Andio Adipi moest na zes minuten alles uit de kast halen om Jercinhio Grendel te beletten om te scoren. Hij verwerkte de bal tot corner. Echter, een minuut daarna was het wel raak toen Deira een corner van dichtbij inkopte: 1-0. Met die goal kwam de overall score op 2-2.
Wie had gedacht dat Transvaal op jacht zou gaan naar de tweede goal, kwam bedrogen uit. Het was na zo een twintig minuten spelen juist Inter Moengotapoe dat het doel van Transvaal bestookte via schoten van Kaenen Tjin Liep Shie en Shaquile Cairo en vrije trappen van Anduelo Amoeferie. Doelman Paolo Santos en zijn verdediging hielden stand. Op slag van rust werd Lalanie Tooy neergehaald door Rahi Kastiel. Tooy ontferme zich persoonlijk over de vrije trap, maar die leverde niets op.
Shoot-out
In de tweede helft werden er niet echt doelrijpe kansen gecreëerd. De Braziliaan Carlos da Silva, die in de rust was ingevallen, probeerde zijn ploeg aan het werk te zetten, maar het resultaat bleef uit.
Aangezien er niet meer werd gescoord, moest de wedstrijd worden beslist vanaf de witte stip. Da Silva, Tooy, Serginho Eduard en Enrico Artist verzilverden hun inzet, maar Deira, die als derde trapte, had geen succes.
Doordat alle Inter Moengotapoe-spelers – Amoeferie, Robinio Pinas, Kastiel, Donegy Fer en Chifaro Pansa – succesvol waren, plaatste de districtsploeg zich voor de finale. Coach Henry Kia beaamt tegenover de Ware Tijd dat hij niet lekker in zijn vel zat toen de beslissing moest vallen vanaf de elfmeterstip. Maar uiteindelijk kwam het goed. “Ik was een beetje teleurgesteld dat we in de reguliere speeltijd met 0-1 verloren, maar ja we zitten in de finale.”
Kia weet niet waaraan het heeft gelegen dat Inter Moengotapoe niet tot scoren kwam in de return. “Nadat Transvaal had gescoord, namen we de wedstrijd over, maar het doelpunt kwam maar niet, de beslissende pass kwam maar niet, dus ik moet dat heel goed bespreken met de jongens.”
Dat hij de finale heeft gehaald, stemt hem natuulijk goed. “Het betekent heel veel voor me, omdat het pas mijn eerste jaar is. Ik had het gehoopt en het is zo ver gekomen”, klinkt hij beretrots.
Keeperswissel à la Louis van Gaal
Zoals Louis van Gaal op het WK-voetbal van 2014 opzien baarde door keeper Jasper Cillessen na de reguliere speeltijd te wisselen voor Tim Krul, deed PVV-assistent-coach Dwight Panka woensdagavond hetzelfde in het Franklin Essed Stadion. Hij bracht August Hok A Hin in blessuretijd in voor eerste doelman Demelcio Fer. “Het was een tactische zet”, beaamt Panka tegenover de Ware Tijd. “Augi is groot in het doel, heeft een grote reikwijdte en is goed in het stoppen van penalty’s.” Dat bleek ook, want hij keerde de inzetten van Joël Matabadal en Murgillio Esajas van Robinhood, waardoor de finaleplek veilig werd gesteld.
Panka zegt dat PVV veel minder was dan in de andere wedstrijden, maar dat uiteindelijk het resultaat het belangrijkste is. Hij denkt dat de druk van de wedstrijd een rol heeft gespeeld. “De spelers probeerden zo min mogelijk fouten te maken en minder risico’s te …
- Indonesië en Suriname versterken culturele samenwerking..
- OM eist langdurige gevangenisstraffen in drugszaak..
- Surinaams-Javaans medicinaal erfgoed kan bijdragen aan nati…..
- OM eist zware straffen in omvangrijke drugszaak..
- Tweede verdachte beroving in warung Fayadjanstraat ontkent …..
- Sadi over missives: absurd en schandalig..
- Onderwijs heeft vijf nieuwe inspecteurs..
- Jones eist dat VHP zich neerlegt bij verkiezingsuitslag..
- Nieuwe generatie leiders in de startblokken..
- Aanhoudende regen en onweer..
- Wegomleiding kruising Heeren- en Klipstenenstraat..
- Verdachte en heler opgesloten wegens diefstal..
- Petronas versnelt olie-exploratie in Blok 52 na veelbeloven…..
- Vliegtuigcrash India: 241 doden, één overlevende en oorzaak…..
- Humphried – Humphrey – Halfhuid (94) Paramarib…..
- Antoinette Betsy Hasselbaink (90) Diemen 28-5-2025..
- RBTW houdt verdachte en heler aan voor reeks gepleegde dief…..
- Dertigjarige inbreker ingesloten..
- Nationale Grenscommissie werkt aan afronding grensgeschille…..
- Generaal Salami gedood bij Israëlische luchtaanvallen op Ir…..
- Man waagt gevaarlijke oversteek over woeste rivier in Aruna…..