Er komt dit weekend een nieuwe kampioen in de Suriname Major League (SML). Wie had gehoopt op een herhaling van de klassieker tussen Robinhood en Transvaal in de finale van de play-offs, komt bedrogen uit. In plaats daarvan gaat de eindstrijd dit keer tussen Politie Voetbal Vrienden (PVV) en Inter Moengotapoe.
Nadat zowel Robinhood als Transvaal er niet in slaagden hun eerste halve finale te winnen, was de verwachting dat beide ploegen zich in de return zouden herpakken en alsnog de finale zouden halen. PVV en Inter Moengotapoe staken daar echter een stokje voor. Woensdagavond schakelden zij de favorieten uit na strafschoppen.
Transvaal leek op de goede weg om het met 2-1 verloren duel van afgelopen weekend recht te zetten, toen Zerguinho Deira de groen-witten al in de zevende minuut op voorsprong zette. Wie dacht dat Transie na dat vroege doelpunt het heft in handen zou nemen, kwam echter bedrogen uit. Integendeel: Inter Moengotapoe was gevaarlijker en viel geregeld aan, al wist de ploeg niet te scoren. Daardoor bleef het na negentig minuten bij 1-0.
In de strafschoppenserie trok Inter Moengotapoe alsnog aan het langste eind. Een misser van uitgerekend doelpuntenmaker Deira bleek fataal voor Transvaal, dat via Carlos Da Silva, Lalani Tooy, Serginho Eduard en Enrico Artist wel raak schoot. Inter Moengotapoe bleef foutloos: Anduelo Amoeferie, Robinio Pinas, Rahi Kastiel, Donegy Fer en Chifaro Pansa benutte elk hun penalty.
PVV verrastDoor deze overwinning maakt Inter Moengotapoe kans op zijn eerste landstitel sinds 2019. De club uit Marowijne moet daarvoor wel voorbij PVV, dat woensdag opnieuw gelijkspeelde tegen titelverdediger Robinhood. Na het eerdere 2-2 gelijkspel eindigde ook het tweede duel na negentig minuten doelpuntloos: 0-0.
In de daaropvolgende strafschoppenserie verraste PVV vriend en vijand. Het team van coach Dwight Panka trok de winst naar zich toe met 3-2, mede dankzij een slimme keeperswissel. Panka haalde eerste keus Demelcio Fer naar de kant en bracht August Hok A Hin, die het vertrouwen van zijn trainer beloonde met knappe reddingen op inzetten van Joël Matabadal en Murgillio Esajas.
Meusa Ackeini raakte bovendien de lat. Aan Robinhood-zijde scoorden Renske Adipi en Rafiek Pryor wel, maar PVV had aan doelpunten van Melito Brewster, Faustino Benali en Brayen Dapaw genoeg om door te gaan.
Dankzij deze overwinning maken de Politie Voetbal Vrienden kans op hun allereerste landstitel ooit.De finale tussen Inter Moengotapoe en PVV wordt zaterdagavond om 20.00 uur gespeeld in het Dr. Ir. Franklin Essed Stadion. Om 17.30 uur trappen Robinhood en Transvaal af voor de troostfinale.
Robinhood blijft voorlopig steken op 27 landstitels, terwijl Transvaal nog altijd wacht op zijn eerste kampioenschap sinds het jaar 2000.
- Amoksi: bond BBS overschrijdt haar bevoegdheid..
- President Santokhi en assembleevoorzitter Adhin overleggen …..
- Reyme spreekt vertrouwen uit in regering-Simons..
- President Santokhi eert vertrekkend regeerteam met ereonder…..
- Parlementaire Commissie oriënteert zich op locatie inaugura…..
- Regering bereidt transparante machtsoverdracht voor..
- Inauguratie nieuw kabinet kost tot nu toe SRD 20 miljoen..
- Stichting Productieve Werkeenheden 50 jaar..
- ‘Christus is verrezen!’..
- Vrachtwagenchauffeur die nasleep auto-ongeluk Diogo Jota fi…..
- Kippenvraag neemt toe onder Amerikaanse diners..
- Landmeters oneens met mogelijke beëdiging Ramsukul..
- Kritiek op voordrachten: NDP komt met vier oud-ministers in…..
- Breaking: Fly All Ways-toestel aan de grond gehouden op Bon…..
- Meeste ministersposten in kabinet-Simons bekend..
- Bronto Somohardjo kiest niet voor ministerspost..
- Nurmohamed heeft nog niet besloten of hij zijn dienstvoertu…..
- Onder druk Fifa: SVB heeft na 28 jaar weer vrouw in hoofdbe…..
- Mogelijk komende week verzoek voor invulling opengevallen D…..
- Nurmohamed sluit vijfjarig leiderschap af: ‘De fundering st…..
- ABOP presenteert vier ministers voor nieuwe kabinet..