De Progressief-Verheffende Partij (PVP) heeft bij het Centraal Hoofdstembureau (CHS) een officieel verzoek ingediend om extra tijd te krijgen voor het indienen van haar kandidatenlijst. Dit komt nadat het Hof van Justitie onlangs bepaalde, dat de partij alsnog mag deelnemen aan de verkiezingen van 25 mei 2025. Door de late toelating, heeft de PVP te weinig tijd om haar kandidatenlijst op tijd in te dienen.
De PVP werd aanvankelijk uitgesloten door het CHS en de kantonrechter wegens administratieve tekortkomingen. De partij vocht deze beslissing aan, en kreeg uiteindelijk gelijk van het Hof van Justitie. In het vonnis werd bepaald dat het CHS en de president onterecht hadden gehandeld en dat de PVP uiterlijk op 24 maart moest worden ingeschreven. Daarnaast werden het CHS en de president veroordeeld tot het betalen van de proceskosten. Hoewel de uitspraak een juridische overwinning betekende, kwam deze slechts een dag voor de deadline voor het indienen van de kandidatenlijsten. “Sinds 28 februari konden alle andere partijen kandidatenlijsten samenstellen, en hun documenten indienen. Wij hebben die kans niet gekregen, omdat we steeds werden geweigerd”, aldus Bhikharie.
PVP-voorzitter Roy Bhikharie benadrukt dat de partij onder grote tijdsdruk staat en vraagt daarom een eerlijke kans. “We hebben deze vertraging niet zelf veroorzaakt, maar ondergaan. De andere partijen hadden weken de tijd om alles te regelen, terwijl wij pas op het laatste moment groen licht kregen”, zegt hij in een verklaring aan ABC Actueel. Volgens Bhikharie is het onmogelijk om binnen een dag een volledige kandidatenlijst in te dienen, zonder concessies te doen aan de kwaliteit van de selectie. “We vragen geen voorkeursbehandeling, maar slechts een redelijke regeling, die ons in staat stelt om eerlijk deel te nemen aan de verkiezingen.” De bal ligt nu bij het CHS, dat moet beslissen of de PVP extra tijd krijgt. Mocht het verzoek worden afgewezen, dan zou de partij ondanks haar juridische overwinning, alsnog worden uitgesloten. De komende dagen zijn daarom cruciaal voor de toekomst van de PVP en haar deelname aan de verkiezingen.
The post PVP vraagt na juridische overwinning, extra tijd voor kandidatenlijst ..
- Video waarin Simons en Abrahams felle woordenwisseling hebb…..
- Ledenvergadering vakbond beïnvloedt zorgverlening Academisc…..
- PVP vangt bot bij de rechter voor alsnog indienen kandidate…..
- AWJ en ACT bundelen krachten voor trainingen binnenland..
- Kantonrechter wijst verzoek PVP om tijdsverruiming af..
- Laatste reactie op Nagessar..
- Hoe verder na IMF..
- Somalia moderniseert luchtmacht met Turkse T129 ATAK-gevech…..
- Overuren medewerkers STVS deze maand uitbetaald..
- VHP bedankt PL-voorzitter Paul Somohardjo..
- Chevron krijgt extra tijd om Venezuela te verlaten..
- ‘Wan breyti boskopu’ door gebruik AI geschrapt uit Suripop …..
- Nederlandse vrouw gearresteerd op luchthaven Hongkong met 1…..
- RGD zet stappen richting financiële zelfstandigheid..
- CHS: ‘Minister Biza mag wél op DNA-kandidatenlijst staan…..
- Startsein voor bouw zeedijk langs Brantimakkaweg..
- Rusland: Wij worden de grootste partij na 25 mei..
- Asabina: ‘Raymond Landveld is mijn presidentskandidaat’..
- Dief vlucht maar wordt door eigenaar ingerekend..
- Natio voor de tweede keer in de geschiedenis naar Gold Cup..
- De roep van Suriname: A momenti doro!..