De uitspraak van het Hof van Justitie (HvJ) in de zaak waarbij de Progressief Verheffende Partij (PVP) in beroep gegaan is tegen een besluit van het Centraal Hoofdstembureau (CHS) en president Chan Santokhi, straft willekeur en machtsmisbruik af. Dat vindt PVP-voorzitter Roy Bhikarie. ‘Het laat ook zien dat ongeacht hoeveel geld je hebt, hoeveel macht je hebt en ongeacht welke positie je bekleedt, je ondergeschikt bent aan het recht’, stelt hij.
Volgens Bhikarie verdienen de leden van het HvJ, die zich over deze zaak gebogen hebben, een standbeeld. Voorheen was het CHS noch een rechtspersoon, noch een natuurlijk persoon. Bhikarie: ‘en alszodanig mochten zij niet in rechte worden aangesproken. Dat instituut had alleenrecht en was schotvrij, zonder dat zij daarvoor verantwoordelijk gehouden konden worden’. Hofpresident Dinesh Sewratan heeft geoordeeld dat het CHS zelfstandig rechten en plichten heeft. Het is volgens de PVP-voorzitter daarom een mijlpaal in de rechtsgeschiedenis.
Bhikarie is blij voor de samenleving met deze uitspraak. ‘De samenleving geloofde dat recht een beetje krom is, dat corruptie niet te bestrijden valt en dat het kwade overwint. Al deze zaken zijn nu drastisch gewijzigd en hebben plaatsgemaakt voor rechtszekerheid, dat een ieder ondergeschikt is aan wet en recht, dat het goede overwint van het kwade, en nu hoop hebben op een betere toekomst, dankzij de uitspraak van het HvJ.
Het HvJ heeft ook geoordeeld dat het CHS de PVP alsnog moet registreren voor deelname aan de verkiezingen op uiterlijk 24 maart om 11:00 uur. Hoewel Bhikarie blij is om de uitspraak, is hij niet te spreken over de gevolgen die de oorspronkelijke weigering heeft op de psyche van personen die op de kandidatenlijst zouden komen te staan.
De kandidatenlijst moet op 25 maart worden ingediend door de politieke organisaties. Bhikarie zegt dat het gevolg van de eerste afwijzing door CHS, tot gevolg heeft dat kandidaten gedemotiveerd zijn geworden. En sommigen zijn afgehaakt. Men geloofde niet meer in dat de PVP alsnog zou kunnen deelnemen aan de verkiezingen. Ook de president en de kantonrechter hebben het verzoek tot registratie van de PVP, afgewezen. ‘Weet je wat met de psyche van de mensen gebeurd is? De mensen zijn geen robot. Ik moet ze hermotiveren. Het is niet zo eenvoudig’, zegt Bhikarie.
De PVP-voorzitter zegt dat de kandidatenlijsten nu snel in orde gemaakt worden, terwijl andere partijen ruim een maand de tijd hadden daarvoor. Dat is ten onrechte, vindt Bhikarie omdat de partij buiten haar schuld om is gedupeerd. Hij noemt het zelfs een mensenrechtenschending dat burgers gezegd zijn dat de partij niet kan deelnemen aan de verkiezingen.
- OPLOPENDE SPANNINGEN TUSSEN GUYANA EN VENEZUELA..
- Nieuwe notaris Baldew: ‘Ik heb eindelijk mijn mijlpaal bere…..
- President Santokhi brengt historisch bezoek Betheljada..
- Trump trekt legale status in voor 530.000 immigranten in de…..
- Ines Pané en Dinotha Vorswijk hoog op ABOP lijst..
- Abop presenteert met veel bombari DNA-kandidatenlijst..
- ABOP presenteert kandidatenlijst: Brunswijk opnieuw lijsttr…..
- SURINAME KAN EEN VOORBEELD NEMEN AAN GUYANA..
- VERKIEZINGSVEILIGHEID GEGARANDEERD, MAAR WAT DAARNA?..
- Luxe zonder verantwoordelijkheid: Tijd voor Nieuwe Politiek…..
- Jongeren..
- EAG International Airport is nu onderdeel van het internati…..
- President Santokhi bezoekt Betheljada op Internationale Dag…..
- “Deze mensen (Hof van Justitie) verdienen een standbeeld…..
- Dienstwapen uit woning politieman gestolen..
- Dienstwapen gestolen uit woning politieambtenaar..
- STAATSSCHULD EN DE ACHTERUITKIJKSPIEGEL..
- AMOKSI KENT ZIJN TAKEN NIET..
- Paus Franciscus verlaat ziekenhuis na vijf weken..
- Diefstal middels braak bij woning politieambtenaar..
- Ook derde inzittende eenzijdige aanrijding Kennedyweg overl…..