De Progressief-Verheffende Partij (PVP) heeft besloten in hoger beroep te gaan tegen de beslissing van de kortgedingrechter van vandaag. De partij had verzocht om uitstel voor het indienen van de kandidatenlijst, nadat de oorspronkelijke termijn gisteren was verstreken. De rechter wees het verzoek af, ondanks het feit dat de PVP onvoldoende tijd had om haar lijst samen te stellen.
Eerder werd de registratie van de PVP door het Centraal Hoofdstembureau (CHS) afgewezen. De partij ging hiertegen in beroep bij de president, maar werd wederom afgewezen. Uiteindelijk kreeg de PVP gelijk in hoger beroep, maar de tijd om kandidaten te werven was inmiddels verstreken.
PVP-voorzitter Bhikharie zegt in ABC Actueel dat de oorspronkelijke afwijzing aanzienlijke psychologische impact had op de kandidaten. Sommigen gaven zich op voor de lijst, en nu moet Bhikharie hen opnieuw overtuigen om mee te doen. Dit proces vergt volgens hem extra tijd.
Bhikharie benadrukte dat de uitsluiting van de PVP van de verkiezingen een schending van de mensenrechten zou zijn. Hij is van mening dat de rechter zich zou moeten uitspreken over de psychologische gevolgen van de oorspronkelijke afwijzing, aangezien de kortgedingrechter zich uitsluitend baseerde op de wetgeving zonder rekening te houden met deze aspecten.
- 6-jarige slachtoffer dat na verdrinking werd gereanimeerd e…..
- IMF programma na drie zware jaren voorbij..
- Politieagent overlijdt na zware aanrijding..
- Ambtenaren en diplomaten volgen internationale onderhandeli…..
- Toch geen gevecht tussen ‘Bigi Boy’ en Verhoeven..
- Hof van Justitie stelt PVP in het gelijk: Precedent voor re…..
- Guyanese vissers betrapt in Surinaamse en Frans-Guyanese wa…..
- Reactie op de juridische analyse van de heer Hellings..
- PVP kan geen kandidatenlijst samenstellen door beperkte tij…..
- Pensioenfonds Suriname: Deze week correctie foutieve uitbet…..
- NDP verwerpt intimidatie journalist; dringt aan op snel ond…..
- Verkeersmaatregelen op 25 maart wegens indiening kandidaten…..
- Stichting 8 December 1982 veroordeelt intimidatie van journ…..
- Leerkrachten AMS in staking: sommigen hebben al 6 maanden g…..
- Restaurant Week Suriname 2025: ‘Taste in Bloom’ brengt gast…..
- DNL eist dat al haar kandidaten vermogen vastleggen bij de …..
- Medische schendingen: een persoonlijke ervaring..
- EAG Airport officieel geopend voor internationale vluchten..
- Brunswijk: ‘Ik wil zien wat er na 25 mei zal gebeuren’..
- President: IMF programma vandaag succesvol afgesloten..
- VHP geeft ook verklaring uit over incident journalist..