De PVC-stemhokken en plastieken stemkisten die werden gebruikt bij de laatste verkiezingen, zullen niet vernietigd worden. Deze stembureaumaterialen worden bewaard voor gebruik bij de verkiezingen van 2030. Na de officiële verklaring van de verkiezingsuitslag worden de materialen overgedragen aan het ministerie van Binnenlandse Zaken (Biza), specifiek aan het Centraal Bureau voor Burgerzaken (CBB), waar ze in een loods opgeslagen worden.
Alleen de oproepingskaarten en stembiljetten worden vernietigd, zegt Rihanto Hardjopawiro, hoofd van het Algemeen Secretariaat, in gesprek met Suriname suriname.
De aanschaf van nieuwe stembureaumaterialen heeft de staat miljoenen gekost. De materialen zijn speciaal aangekocht voor het vervoeren van stembureaumateriaal naar het binnenland, wat de logistiek vergemakkelijkt.
Volgens Hardjopawiro zijn de materialen in goede staat en kunnen ze opnieuw worden gebruikt. Alle stembureaumaterialen, zoals de stembussen en stemhokjes, zullen teruggestuurd worden naar Biza, waar ze in een loods van het CBB opgeslagen worden.
Op dit moment kunnen de materialen nog niet worden opgeruimd, omdat er nog stembiljetten in de stembussen zitten. Zodra de verkiezingen bindend zijn verklaard, kunnen de materialen worden opgeruimd. Momenteel zijn de stembureaumaterialen nog opgeslagen in de verschillende stembureaus, zoals de Anthony Nesty Sporthal. Na het officiële besluit van het OKB zullen de materialen terugbezorgd worden.
Hardjopawiro voegt toe dat er een werkgroep voor de werving van stembureauleden en materiaalbeheer is opgericht. Deze werkgroep zal de verdere afhandeling van het verkiezingsmateriaal coördineren. Uiteindelijk zullen de stembiljetten en oproepingskaarten onder toezicht van het OKB vernietigd worden in het district Para.
- Handreiking Somohardjo naar HVB in belang van samenleving; …..
- NPS: 500 aangetrokken stembureauleden haalden toets niet..
- PALU: Gekozen partijen moeten beloften waarmaken..
- Naomi Faërber met hart en ziel terug op muzikaal spoor..
- PL: “Volk heeft recht op werkelijke verkiezingsuitslag”..
- ‘Inflatie ondermijnt koopkracht en belastingstructuur’..
- VSB dringt aan op goed bestuur en stabiel investeringsklima…..
- Bhola: hertellingen bij 30 stembureaus..
- Joan Nibte (A20): “OKB in gebreke gebleven”..
- Asabina: “Zorgwekkende ontwikkelingen in verkiezingsproces …..
- 225 stembiljetten vermist bij stembureau 333 in Wanica; pol…..
- Samenwerking NPS en NDP biedt kans om natievorming te bevor…..
- VHP inruilen voor NDP is kiezen voor lood om oud ijzer..
- PL krijgt meer dan één zetel in regeerstructuur..
- A20 blijft trouw aan uitgangspunten..
- Stop Verbittering, Vergeef en Bouw; heilige opdracht voor S…..
- Politie sluit 28-jarige op die inrijdt op dief..
- Drs. Wim Bakker kritisch over mogelijke samenwerking NPS en…..
- OAS topman Ramdin: Een nieuw tijdperk van eenheid, vrede en…..
- ABOP sloot zich later aan bij coalitievorming; moet genoege…..
- Vallen en opstaan..