De PVC-stemhokken en plastieken stemkisten die werden gebruikt bij de laatste verkiezingen, zullen niet vernietigd worden. Deze stembureaumaterialen worden bewaard voor gebruik bij de verkiezingen van 2030. Na de officiële verklaring van de verkiezingsuitslag worden de materialen overgedragen aan het ministerie van Binnenlandse Zaken (Biza), specifiek aan het Centraal Bureau voor Burgerzaken (CBB), waar ze in een loods opgeslagen worden.
Alleen de oproepingskaarten en stembiljetten worden vernietigd, zegt Rihanto Hardjopawiro, hoofd van het Algemeen Secretariaat, in gesprek met Suriname suriname.
De aanschaf van nieuwe stembureaumaterialen heeft de staat miljoenen gekost. De materialen zijn speciaal aangekocht voor het vervoeren van stembureaumateriaal naar het binnenland, wat de logistiek vergemakkelijkt.
Volgens Hardjopawiro zijn de materialen in goede staat en kunnen ze opnieuw worden gebruikt. Alle stembureaumaterialen, zoals de stembussen en stemhokjes, zullen teruggestuurd worden naar Biza, waar ze in een loods van het CBB opgeslagen worden.
Op dit moment kunnen de materialen nog niet worden opgeruimd, omdat er nog stembiljetten in de stembussen zitten. Zodra de verkiezingen bindend zijn verklaard, kunnen de materialen worden opgeruimd. Momenteel zijn de stembureaumaterialen nog opgeslagen in de verschillende stembureaus, zoals de Anthony Nesty Sporthal. Na het officiële besluit van het OKB zullen de materialen terugbezorgd worden.
Hardjopawiro voegt toe dat er een werkgroep voor de werving van stembureauleden en materiaalbeheer is opgericht. Deze werkgroep zal de verdere afhandeling van het verkiezingsmateriaal coördineren. Uiteindelijk zullen de stembiljetten en oproepingskaarten onder toezicht van het OKB vernietigd worden in het district Para.
- Reactie op: Brunswijk moet aftreden…..
- Gewapende overvallen achter elkaar in Paramaribo en Wanica..
- Kabinet houdt kaken stijf over vragen rond gelekte missives…..
- Dyon Denswil: ‘Ik heb Rotterdam Ahoy van mijn saus laten pr…..
- Buurman verwondt dronken man met ’tjap’ na woordenwisse…..
- Kabinet president richt pijlen op lek en media; zwijgt over…..
- Missives, miljoenen machtswellust..
- ‘Constitutioneel Hof dreigt slachtoffer te worden van polit…..
- Gewapende overval aan Lalawweg..
- Kabinet President stelt onderzoek in naar lek vertrouwelijk…..
- Kanhai: “Santokhi moet strafrechtelijk vervolgd worden”..
- Kersten stapt in havenproject Comport met 50% aandeel..
- Rover mishandelt en berooft vrouw in woning..
- Gekozenen aanvaarden bij CHS resultaat verkiezing..
- Ursila Antoinette Stena-Maarbach..
- Economische gijzeling..
- NDP-assembleelid Jones: “Wij sluiten niemand uit”..
- Acht jaar cel en SRD 50.000 boete geeïst voor cokemokkel vi…..
- Netanyahu’s aanval op Iran – strategisch keerpunt of politi…..
- Zware metalen en zwangerschapsuitkomsten: Sheila Kort promo…..
- Financieel adviseur Karamat: RVI-programma ‘levensgevaarlij…..