Het ministerie van Buitenlandse Zaken, International Business en Internationale Samenwerking (BIBIS) heeft officieel de vernieuwde PSA-aanvraagapplicatie en het bijbehorende digitale PSA-document gelanceerd. De modernisering is bedoeld om de dienstverlening aan personen van Surinaamse afkomst (PSA) te verbeteren, de verwerkingstijd van aanvragen te verkorten en het gebruikersproces te vereenvoudigen.
De vernieuwde PSA-website is voorzien van een klantvriendelijker systeem, verbeterde functies en een frisse lay-out. Tegelijkertijd is besloten om het fysieke PSA-document gefaseerd te vervangen door een digitale versie. Deze stap zal op termijn ook kostenbesparend zijn voor het ministerie.
Om een soepele overgang te garanderen, vindt van 26 mei tot en met 9 juni 2025 een testfase plaats. In deze periode worden aanvragen nog verwerkt via het huidige systeem, terwijl de nieuwe website op de achtergrond technisch wordt getest.
Vanaf maandag 9 juni 2025 wordt de vernieuwde website volledig in gebruik genomen. Alle nieuwe aanvragen moeten dan via het nieuwe platform worden ingediend. De website blijft bereikbaar via https://psa.gov.sr. Daarbij is het niet langer mogelijk om te betalen via overmaking naar een buitenpost of storting bij de Centrale Bank van Suriname; alleen de digitale betaalopties vermeld op de website zijn vanaf dan toegestaan.
Ook treden op 9 juni de nieuwe PSA-leges in werking, zoals vastgesteld in Staatsbesluit S.B. 2024 no. 13. Voor aanvragers van 18 jaar en ouder geldt een tarief van EUR 160 of USD 175. Voor minderjarigen bedraagt het tarief 80 euro of US$ 96.
Het eerste digitale PSA-document zal vanaf 1 juli 2025 worden uitgegeven. Het ministerie van BIBIS spreekt zijn dank uit aan het publiek voor het vertrouwen en kijkt uit naar een succesvolle overgang naar de vernieuwde digitale dienstverlening.
- OAS topman Ramdin: Een nieuw tijdperk van eenheid, vrede en…..
- ABOP sloot zich later aan bij coalitievorming; moet genoege…..
- Vallen en opstaan..
- Laatste fase verkiezingstelling: NDP blijft aan kop, nog 3 …..
- Baasaron mogelijk kandidaat voor ministerspost..
- Intentie zonder richting..
- Tot nu toe 9 parlementskandidaten bij voorkeur gekozen..
- Chaos troef..
- PSA-betaling vanaf 9 juni alleen digitaal..
- Vrouw omgekomen bij woningbrand..
- A20 zal Baasaron voordragen als nieuwe minister van EZ..
- Omstanders voorkomen beroving 55-jarige vrouw door verdacht…..
- Nieuwe PSA-website vanaf 9 juni operationeel..
- 28-jarige man rijdt in op dief; bestuurder in verzekering g…..
- Partijen zonder zetels hadden ook bij een samenwerking geen…..
- Haïtiaanse kinderen lopen risico op seksueel misbruik te mi…..
- Moira Morroy’s Movement Studio brengt leerlingenvoorstellin…..
- Frankrijk verbiedt roken op stranden, in parken en bij bush…..
- CVS, Walgreens en Rite Aid sluiten massaal winkels..
- Na Ashwin Ramcharan zegt ook Gerard Spong: Simons ongeschik…..
- Het volk heeft niet gesproken – het is verdeeld en ve…..